w

Pożyczka na święta – jak zaplanować wydatki?

Święta Bożego Narodzenia to okres, kiedy domowy budżet jest szczególnie napięty. Z roku na rok Polacy wydają na święta coraz więcej – zarówno na zakupy spożywcze, jak i na prezenty dla bliskich. Jak przygotować się finansowo do świąt?

Jak zdobyć pieniądze na święta?

Święta zawsze wiążą się ze zwiększonymi wydatkami. Nie da się ich przełożyć na później, a także trudno na nich oszczędzać. Dużą popularnością w okresie przedświątecznym cieszą się szybkie pożyczki przez Internet. Są dostępne już w kwadrans – aby zrobić świąteczne zakupy, wcale nie trzeba już wychodzić z domu.

Najlepiej jednak być zapobiegliwym i już od powrotu z wakacji odkładać pewną sumę na tę wyjątkową okazję. Warto regularnie przeglądać ofertę sklepów internetowych i portali aukcyjnych w poszukiwaniu idealnych prezentów dla naszych bliskich – unikniemy przedświątecznej bieganiny, a także najprawdopodobniej zapłacimy mniej.

Jak nie zwariować w święta?

Ważne, aby ustalić budżet na święta – w wysokości np. 1000 złotych. Zapisując kolejne świąteczne wydatki, będziemy mieć wszystko pod kontrolą i nie narazimy domowych finansów na przesadny uszczerbek.

Najważniejsze, aby nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Już w listopadzie warto sporządzić listę świątecznych wydatków, uwzględniając w niej nie tylko prezenty, ale i żywność, środki czystości i inne potrzebne akcesoria. Większość produktów możemy kupić wcześniej, wybierając najkorzystniejsze oferty dostępne na rynku. Przedmioty, które już posiadamy – na przykład zeszłoroczne bombki, światełka lub papier do pakowania prezentów, wykreślamy z listy. Robiąc zakupy, będziemy mogli omijać z daleka stoiska z takimi produktami. Nigdy nie kupujmy zbędnych przedmiotów.

Jak najwięcej róbmy samodzielnie

Samodzielne przygotowanie świątecznych akcesoriów to nie tylko oszczędność, ale i wielka przyjemność i doskonały sposób na rodzinną integrację. Ozdoby choinkowe można przygotować z kolorowego papieru, wstążek, kasztanów czy orzechów. Szopkę również wykonajmy samodzielnie – z kartonu lub modeliny. To świetna zabawa nie tylko dla dzieci.

Część świątecznych dań możemy przygotować wcześniej. Piernik przyrządzony według tradycyjnej receptury zachowa świeżość przez kilka tygodni, nie trzeba więc czekać z nim do ostatniej chwili. Inne ciasta możemy zamrozić lub przygotować półprodukty. Również takie dania jak groch z kapustą, kluski z makiem, pierogi i uszka możemy zrobić zawczasu i zamrozić.

Zobacz więcej: Jak zorganizować święta z głową

Originally posted 2016-10-25 11:36:33.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miejsca, które warto odwiedzić jesienią

Mamy kłopoty z praniem i prasowaniem. Wszystkiemu winne symbole na metkach