w

Miejsca, które warto odwiedzić jesienią

Słoneczne, upalne dni odeszły w zapomnienie i zastąpiła je nieco kapryśna jesień. Większość z nas zdążyła już zatęsknić za wakacjami, a przecież wcale nie musimy czekać do czerwca żeby wybrać się na bliższą lub dalszą wycieczkę!

Ta pora roku jest przecież idealna na odwiedzenie wielu miejsc w kraju, jak również za granicą. Podróżowanie jesienią niesie ze sobą mnóstwo zalet. Nie ma zatem co się dłużej zastanawiać, czas zaplanować kolejną wycieczkę!

Zalety podróżowania jesienią

Największa zaleta podróżowania jesienią to oszczędność. Wystarczy porównać oferty biur podróży bądź ceny biletów lotniczych aby przekonać się, że aktualne propozycje są o wiele bardziej atrakcyjne od tych, które były dostępne jeszcze miesiąc temu. Ta różnica często wynosi nawet do – 40-50%. Brak tłumów także zachęca do zwiedzenia. Nie będziemy zmuszeni do stania w długich kolejkach w celu odwiedzenia najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów. Jest jeszcze jeden pozytywny aspekt podróżowania jesienią – brak upałów. Dotyczy to szczególnie ciepłych krajów, gdzie latem temperatura sięga do 40 stopni Celsjusza. Taki gorąc sprawia, że często nie mamy ochoty ani nawet siły do zwiedzania. Najchętniej odpoczywamy wtedy przy basenie na leżaku hotelowym, a piękne widoki nam po prostu umykają.

Gdzie warto się wybrać?

1

Jesień to idealny okres na odwiedzenie Rumunii, a szczególnie Transylwanii. O tej porze roku jest tu po prostu przepięknie. Słynna kraina Drakuli ma do zaoferowania turystom wiele, wspaniałych widoków, szczególnie jeżeli chodzi o aspekt przyrodniczy, chociaż słynne zamki także nas nie zawiodą. Dzikie góry i lasy z pewnością zrobią na nas wrażenie. Usytuowane na dwóch poziomach stare miasto sprawia wrażenie jakby wciąć pełniło funkcję stolicy Transylwanii, a bogactwo średniowiecznej architektury sprawia, że panuje to specyficzny klimat.

W romantyczną podróż możemy za to wybrać się do Włoch, szczególnie na samo południe. Do listopada panuje tu przyjemna temperatura na poziomie 25 stopni, słońca nam zatem nie zabraknie. Każdy kto chce spróbować włoskiej kuchni będzie miał ku temu idealną okazję. Wystarczy zobaczyć jak atrakcyjne w tym okresie są ceny biletów lotniczych do Rzymu czy Neapolu. To najlepszy czas aby zobaczyć Bazylikę św. Piotra, Koloseum czy Panteon. Latem te miejsca przeżywają prawdziwe oblężenie. Jesienią na spokojnie będziemy mogli wszystko zobaczyć i cieszyć się klimatem południowych Włoch.

Jeżeli nie zdążyliśmy nacieszyć się latem, to warto wybrać się do Francji, a  ściślej mówiąc na Lazurowe Wybrzeże, które znane jest przede wszystkim z przyjemnego, ciepłego klimatu. W październiku nadal panuje tutaj lato, a co za tym idzie, wysokie temperatury. W sam raz dla każdego kto chce jeszcze popływać w morzu czy powygrzewać się na rajskich plażach. Opady deszczu są raczej rzadkie. Poza rym równie dobrym kierunkiem jesiennych podróży będzie Hiszpania, Grecja, Cypr czy Maroko.

Podróże w kraju

2

Jesienią równie dobrze możemy wyruszyć w polskie góry. Nie musimy wcale opuszczać kraju aby podziwiać piękne widoki. Z pewnością świetnym miejscem będzie chociażby Zakopane, które latem jest bardzo zatłoczone. Jesień w Tatrach to najlepszy moment na wycieczki krajobrazowe. Ten, kto jeszcze nie przebył tych szlaków, koniecznie powinien to nadrobić. Wystarczy solidny plecak i wygodne buty.

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać jesienią w Bieszczady? Wielobarwne krajobrazy, najpiękniejsze zachody słońca, dostosowane szlaki dla turystów, czego chcieć więcej? Ceny poza sezonem również są bardzo zachęcające, wydaje się to być zatem świetnym rozwiązaniem.

Chętnie poznamy także Wasze ulubione miejsca na jesienne podróże 😉

Wzory podróżniczych koszulek dostarczyło Koszulkowo.

Originally posted 2016-10-22 16:43:14.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy wiesz, jak pozbyć się złych nawyków finansowych?

Pożyczka na święta – jak zaplanować wydatki?