w

Rytuał oczyszczający z rękawicą KESSA

Rękawica Kessa jest wykonana z ziarnistej i wytrzymałej tkaniny. Służy do wykonania peelingu całego ciała. Doskonale oczyszcza skórę z wszelkich zanieczyszczeń nagromadzonych w ciągu całego dnia. Produkt wykonany jest ze sto procentowej wiskozy, która jest całkowicie bezpieczna dla skóry.

W łatwy sposób można ją wyczyścić aby była gotowa do ponownego użycia. Używanie produktu jest naturalnym sposobem pielęgnacyjnym na oczyszczenie skóry. Regularne stosowanie przyniesie wiele korzyści dla ciała i jednocześnie dla naszej duszy. Gdyż dobra kondycja naszej skóry będzie skutkować dobrym nastawieniem do życia. Doskonale zastąpi wszelkiego rodzaju gąbki i myjki, które często trzeba wymieniać ze względu na nagromadzanie się w nich bakterii.

Zalety stosowania rękawicy KESSA

Zalet stosowania rękawicy w zabiegach złuszczających jest wiele. Przede wszystkim dzięki jej używaniu poprawia się krążenie, które poprzez masaż zostaje pobudzone. Skóra jest lepiej dotleniona, co powoduje poprawę jej ogólnego wyglądu. Kolejną zaletą jest wygładzenie i złuszczenie obumarłych komórek. Dzięki temu skóra będzie lepiej przyswajać składniki odżywcze z innych produktów pielęgnacyjnych, typu balsam czy też olejek. Dzięki regularnym masażom mamy szansę na skuteczne pozbycie się cellulitu. Nadaje skórze jędrność i elastyczność. Dodatkowym atutem jest fakt, iż zapobiega wrastaniu włosków w skórę.

Jak wykonać zabieg rękawicą Kessa

W pierwszej kolejności należy wziąć ciepłą kąpiel aby zmiękczyć naskórek. Rękawicę również zanurzamy we wodzie. Po około 10 minutach jesteśmy gotowi na zabieg oczyszczający. Do masażu można użyć naturalnego mydła marokańskiego lub innego. Jednak można to wykonać bez żadnych dodatkowych środków. Wystarczy sama woda. Masujemy ciało rękawicą okrężnymi ruchami z umiarkowanym nasileniem. Na produkcie powinny być widoczne włókna martwego naskórka. Świadczy to o skuteczności wykonywanego zabiegu pielęgnacyjnego. W miejscach szczególnie wrażliwych należy wykonywać masaż bardzo delikatnie, by nie podrażnić skóry. Po wykonanym peelingu skóra będzie jedwabiście gładka i lekko zaróżowiona, co świadczy o pobudzeniu krążenia komórkowego. Po zabiegu wykonanym rękawicą Kessa możemy dopieścić skórę nakładając na nią olejek naturalny. Na przykład arganowy albo olejek z czarnuszki. Skóra po peelingu będzie lepiej przyswajać składniki odżywcze zawarte w olejku. Będzie lepiej się wchłaniał za sprawą wykonanego zabiegu złuszczającego. Dodatkowo masaż z użyciem naturalnego olejku będzie dodatkową dawką przyjemności dla naszej duszy przede wszystkim. Cudowna moc olejku doskonale odżywi skórę.

Zabieg oczyszczający przy użyciu rękawicą Kessa jest bardzo skuteczny i przynosi wiele korzyści. Ponadto jest to naturalny sposób dbania o piękno bez użycia środków szkodliwych dla naszego organizmu, co jest bardzo ważne. Produkty eko cieszą się coraz większą popularnością ze względu na bezpieczeństwo stosowania oraz biodegradowalność. Ponadto są całkowicie naturalne bez zawartości konserwantów, silikonów i innych szkodliwych substancji. Zabieg pielęgnacyjny należy wykonywać nie częściej niż dwa razy w tygodniu. Jest to optymalna ilość dla uzyskania pożądanego efektu. Należy mieć umiar, gdyż zbyt częste złuszczanie może skutkować podrażnieniem skóry. I w efekcie zamiast pomóc, tylko sobie zaszkodzimy. Jeśli chodzi o czyszczenie rękawicy, to jest to bardzo proste. Wystarczy umyć ją w ciepłej wodzie z dodatkiem delikatnego środka myjącego. I pozostawić ją do wyschnięcia. Można użyć do tego żelu lub mydła.

Autor artykułu
Współautorem publikacji jest Hotel Bristol w Busku Zdrój – luksusowy hotel ze strefą SPA i Medical Center.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

narzędzia przydatne na home office

7 gadżetów, które poprawią komfort i efektywność pracy w Twoim domowym biurze

rzeczy potrzebne na home office

Home office – podstawowe rzeczy, których potrzebujesz podczas pracy zdalnej