w

Własna kwiaciarnia – biznes w branży florystycznej

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że nie każdemu marzy się wielki biznes, który wiąże się z zatrudnieniem dużej liczby osób. W przypadku niektórych, doskonałą perspektywą i najlepszym pomysłem na biznes może okazać się własna kwiaciarnia. Warto mieć świadomość, że praca w znacznie bardziej spokojnych i cichych warunkach to perspektywa komfortu oraz optymalizacji działalności biznesu pod kątem swoich preferencji.

barcelona-1145203_1920

Rzecz jasna, otworzenie własnej kwiaciarni to nie tylko przyjemność i satysfakcja płynąca z pracy, ale również konieczność podjęcia wielu działań, dzięki którym biznes będzie prosperował w satysfakcjonujący sposób. Kwiaciarnia będzie doskonałym pomysłem przede wszystkim dla wszystkich miłośników kwiatów oraz troski o walory estetyczne.

Jak zainicjować istnienie własnej kwiaciarni

Przede wszystkim, kluczową kwestią może okazać się drobiazgowa analiza rynku i zorientowanie się, w jakim miejscu brakuje podobnego lokalu. Otwieranie kwiaciarni w miejscu, gdzie znajduje się kilka innych, często nie ma sensu, bowiem zazwyczaj mają one stałych klientów. Rzecz jasna, jeśli usługi świadczone przez nowo otwartą kwiaciarnię będą znacznie wyższe niż w przypadku pozostałych, sukces również jest możliwy.

Ponadto, warto zadbać o odpowiedni lokal. Optymalną przestrzenią wydaje się od 20 do 40 metrów kwadratowych, wszystko jednak zależy od oczekiwań, potrzeb, preferencji oraz posiadanego kapitału właściciela kwiaciarni. Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem jest kupno takich pomieszczeń, jednak nie zawsze jest to możliwe – wtedy w grę wchodzi wynajem.

Wystrój lokalu, a popularność kwiaciarni

Warto mieć świadomość, że kwiaty generują duże ilości wilgoci, przez co trzeba zainwestować w trwałe i wytrzymałe wyposażenie lokalu. Właściwy wystrój może zaintrygować i przyciągnąć nowych klientów, jednak meble kosztują nieco więcej niż zwykłe metalowe stojaki. Poza tym, dobrym rozwiązaniem wydaje się przyozdobienie wnętrza w celu zainteresowania klienteli i wpłynięcia na ich percepcję.

Kluczowe znaczenie ma osoba pracownika

Zawód kwiaciarki lub florystki bywa dosyć specyficzny – dobrze, jeśli taka osoba jest pozytywna i uśmiechnięta, ceniąc sobie przy tym troskę o walory estetyczne i pracę od samego rana. Należy pamiętać, że niezwykle istotnym czynnikiem budowania renomy naszej placówki jest dobry kontakt z klientem. Wspomniana praca od samego rana zdeterminowana jest przez konieczność wizyty na przykład na giełdzie kwiatów i przywiezienia do lokalu odpowiednich roślin przed otwarciem lokalu.

Podnoszenie kwalifikacji to podnoszenie poziomu kwiaciarni

Zdaniem wielu, układanie kwiatów nie jest rzemiosłem, a sztuką. Umiejętność tworzenia wyjątkowych kompozycji jest bardzo ceniona, dlatego dobrym pomysłem może okazać się kurs florystyczny. Podobne szkolenia odbywają się w wielu polskich miastach, dzięki czemu wielbiciele świata florystyki mogą doskonalić swe zdolności i systematycznie podnosić kwalifikacje. Kursy florystyczne to nie tylko perspektywa nauki tworzenia bukietów okazjonalnych, ale również szansa na zwiększenie zakresu umiejętności w dziedzinie florystyki żałobnej. Warto nadmienić, że dzięki takim szkoleniom pracownik kwiaciarni wcale nie musi wyróżniać się wyjątkowym doświadczeniem, gdyż te kompleksowo przygotowują pracownika do wykonywanego zawodu.

Za warstwę merytoryczną artykułu odpowiada redakcja Nowy-Biznes.com .

Originally posted 2016-11-07 09:40:13.

Skomentuj

Jak wykonać profesjonale zdjęcia produktów na aukcję internetową?

jak odstraszyc gryzonie od samochodu

Jak skutecznie odstraszyć gryzonie od naszego samochodu?