w ,

7 rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie i używaniu nosidła dla dzieci

Na rynku znajduje się szeroki wybór nosidełek dla dzieci. W związku z tym niejednokrotnie mogą pojawić się problemy ze znalezieniem produktu, który będzie praktyczny, wygodny dla rodzica, a jednocześnie bezpieczny dla dziecka. Istnieje 7 rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze nosidełka dla dziecka oraz przy jego późniejszym użytkowaniu.

 1. Różne możliwości
  Przed dokonaniem zakupu ważne jest sprawdzenie dostępnych możliwości. Warto przejrzeć komentarze i wskazówki innych rodziców zamieszczane na forach, którzy radzą, jak wybrać nosidło i na co zwrócić uwagę. Należy też upewnić się, że dany produkt dopasowany jest do wieku dziecka oraz jego wagi czy wzrostu, a przede wszystkim, że zapewni mu komfort i bezpieczeństwo. W związku z tym najlepszym wyborem będzie nosidło ergonomiczne, które wykonane jest tak, by dopasowywało się do dziecka, a nie odwrotnie, a tym samym nie wpływa negatywnie na jego postawę i rozwój bioder.
 2. Odpowiedni rozmiar nosidełka
  Ważnym aspektem jest dopasowanie nosidła do potrzeb dziecka i rodzica. W sklepach znaleźć bowiem można produkty o zróżnicowanych gabarytach. Ważne, by wiedzieć, że rozmiary nie są dobierane do wielkości dziecka, ale do sposobu noszenia malucha.
 3. Przerwy w noszeniu dziecka
  Tuż po zakupie nosidełka nie można od razu wziąć dziecka na dłuższy spacer. Konieczne jest uprzednie przećwiczenie korzystania z nosidła, a przede wszystkim wkładania dziecka i wstawiania wraz z nim. Podczas nauki świetnie sprawdzi się pluszowy miś czy lalka, która będzie udawać dziecko. Dopiero, gdy wstawanie zostanie już przećwiczone i rodzic będzie czuł się pewnie, można pomyśleć o spacerach z dzieckiem.
 4. Właściwa pozycja ciała
  Nosidła umożliwiają noszenie dziecka w różnych pozycjach. Najważniejsze przy wyborze pozycji jest upewnienie się, że twarz malucha jest cały czas widoczna. Jeśli broda jest przyciśnięta do klatki piersiowej albo twarz przylega do ciała rodzica, oznacza to, że nosidełko jest źle dobrane. Należy upewnić się, że dopływ powietrza nie będzie ograniczony czy utrudniony.
 5. Karmienie dziecka w nosidle
  Możliwe jest karmienie dziecka piersią, podczas gdy przebywa ono w nosidle. W takiej sytuacji należy się jednak upewnić, że później zostanie ono na powrót umieszczone we właściwej pozycji i że nosidło nie będzie zakrywać jego twarzy.
 6. Ubranie dostosowane do pogody
  W chłodniejszych miesiącach ważną kwestią jest zadbanie o odpowiednią garderobę tak, by spacer był dla malucha jak najbardziej komfortowy. Rodzic może włożyć większy płaszcz niż nosi zazwyczaj, by w ten sposób chronić dziecko przed zimnem. Płaszcz powinien być zapięty do połowy, by twarz dziecka znajdywała się poza nim.
 7. Zachowanie ostrożności
  Przy noszeniu dziecka w nosidle ważne jest, by cały czas zachowywać ostrożność. Szczególnie uważnie należy zachowywać się idąc po schodach czy śliskich powierzchniach, jak również wchodząc i wychodząc z pomieszczeń – należy pilnować, by dziecko nie uderzyło się we framugę czy ostre kanty.

nosidła, nosidełka, jak wybrać nosidło, nosidło ergonomiczne

nosidła, nosidełka, jak wybrać nosidło, nosidło ergonomiczne

nosidła, nosidełka, jak wybrać nosidło, nosidło ergonomiczne

nosidła, nosidełka, jak wybrać nosidło, nosidło ergonomiczne (1)

nosidła, nosidełka, jak wybrać nosidło, nosidło ergonomiczne (1)

Originally posted 2018-11-30 12:06:59.

Skomentuj

jogurt naturalny

Jogurt naturalny – przepis na zdrowie

5 kosmetycznych pytań, które zawsze chciałaś zadać