coraz więcej kobiet inwestuje
w

Typowy inwestor to już nie mężczyzna 40+ Coraz więcej kobiet inwestuje swoje pieniądze i to w młodym wieku

Stereotyp, zgodnie z którym tylko mężczyzna zarządza finansami, już dawno przestał być zgodny z rzeczywistością. Jak wynika z danych WelthSeed coraz więcej kobiet inwestuje.

Kto inwestuje najchętniej?

Z danych WealthSeed wynika, że aż 51% użytkowników rodzimej aplikacji inwestycyjnej to kobiety, 69% to osoby poniżej 35 roku życia, a 77% aktywów klientów ulokowanych jest w ETF-y – nisko kosztowe fundusze inwestycyjne notowane na giełdach. Dzięki nowym technologiom dostępnym na rynku, stereotyp inwestora – mężczyzny w wieku 40+ – staje się nieaktualny.

Podane dane są jeszcze bardziej wyraziste, jeśli odniesiemy je do Ogólnopolskiego Badania Inwestorów 2021 przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, gdzie: kobiety to zaledwie 9,8% inwestorów, 39% to osoby poniżej 35 roku życia, a ETF-y wybiera 34% (dominującym instrumentem są akcje GPW – 84%).

Co sprawiło, że coraz więcej kobiet inwestuje?

Aplikacje inwestycyjne, dzięki mobilnemu dostępowi, intuicyjnej obsłudze oraz niskim nakładom potrzebnym do rozpoczęcia inwestowania, ułatwiają dostęp do globalnego świata inwestycji nowemu pokoleniu klientów. Dzięki temu obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania tym sposobem lokowania swoich środków wśród młodych ludzi, w tym – co warte zaznaczenia – coraz większej liczby kobiet.

Naszą misją jest demokratyzacja inwestycji, więc bardzo nas cieszy, że dane profilu użytkowników aplikacji potwierdzają zmiany w tym kierunku. Proces rozpoczęcia inwestowania z WealthSeed, czyli zainstalowanie aplikacji i rejestracja, zajmuje mniej niż 10 minut i wystarczy do niego smartfon z kamerą. Niski próg wejścia powoduje, że docieramy do wielu osób, którym dotąd świat inwestycji wydawał się niedostępny. Wzrost zainteresowania wynika także z utrzymującej się wysokiej inflacji, która sprawia, że oszczędności przechowywane w gotówce czy na kontach bankowych tracą wartość. Łatwy dostęp do instrumentów inwestycyjnych jest więc sposobem na ochronę środków klientów.

– mówi Filip Lachowski, CEO WealthSeed.

ETF-y – najpopularniejszy wybór

Wybór ETF-ów jest wynikiem innowacyjnej konstrukcji pozwalającej na łatwy zakup i sprzedaż w połączeniu z niskimi kosztami. Wzrost popularności tych produktów w skali globalnej widać już od blisko trzech dekad (pierwsze ETF-y w 1993 roku, obecnie ponad 10 bilionów USD aktywów), ale ETF-y cieszą się też coraz większym zainteresowaniem na rynku krajowym (2018 – 9% inwestorów, obecnie – 34%). W ofercie WealthSeed, obok akcji i jednostek tradycyjnych funduszy inwestycyjnych, znajduje się obecnie prawie 600 ETF-ów na indeksy rynkowe, regiony geograficzne, branże, surowce, firmy związane z ważnymi trendami wszystkich najważniejszych emitentów jak BlackRock, Vanguard, czy State Street.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kot dla alergika

Jaki kot dla alergika?

czy otylosc to choroba

Czy otyłość to choroba? 5 pytań, które burzą stereotypowe myślenie o otyłości