w

Napar z czystka – dlaczego warto go pić? Czystek – cudowne zioło.

Czystek to zioło znane i stosowane od zamierzchłych czasów. Gdy jeszcze nie było możliwości terapii lekami, czystek okazywał się być doskonałym środkiem na infekcje, dolegliwości żołądkowe czy trudno gojące się rany. Także dziś, w dobie nowoczesnej medycyny, wielu ludzi, zamiast po leki, sięga po napar z czystka. Czystek zioło jest bowiem jednym z najzdrowszych naparów, zawartością witamin, minerałów i antyutleniaczy przewyższającym nawet zieloną herbatę. Z czego wynika coraz większa popularność czystka?

Stosowane powszechnie leki działają bardzo często doraźnie, zwalczając jedynie objawy choroby, a nie jej przyczynę. Ponadto generują szereg działań niepożądanych. Czystek to natomiast całkowicie naturalny składnik, który wykazuje szeroki wachlarz prozdrowotnych oddziaływań na organizm. Herbata z czystka może być spożywana przez każdego, kto chce w naturalny sposób zadbać o zdrowie. Jej spożycie zalecane jest nawet małym dzieciom od 3 miesiąca życia. Jeśli zatem zdecydujesz się stosować czystek zastosowanie jego naparu jest wszechstronne.

Napar z czystka

Herbata z czystka wspomaga odporność na drodze wielu mechanizmów. Dzięki wysokiej zawartości witaminy C ogranicza zapadalność na wiele infekcji. Ponadto aktywnie zwalcza wiele drobnoustrojów, w tym wirusa grypy. W badaniach naukowych wykazano zaskakującą skuteczność czystka w zwalczaniu wirusa grypy, przewyższającą efektywność leków przeciwwirusowych. Ma to szczególne znaczenie dla osób szczególnie narażonych na zachorowanie na grypę i jej groźne powikłania – czyli dla osób starszych i małych dzieci.

Czystek okazuje się być niezwykle skuteczny w przypadku zwalczania boreliozy – poważnej choroby odkleszczowej, która co roku zbiera ogromne żniwo, prowadząc do wielu powikłań. Herbata z czystka hamuje namnażanie się bakterii Borrelia burgdorferi oraz łagodzi objawy boreliozy, np. przewlekłe bóle mięśni i stawów. Czystek zwalcza także inne bakterie, wirusy i grzyby. Ponadto łagodzi objawy alergii.

Czystek zawiera antyutleniacze

Czystek zioło spożywane w postaci naparu, wykazuje ponadto wysoki potencjał antyoksydacyjny. Co to oznacza? Dzięki ogromnej zawartości polifenoli, czystek neutralizuje szkodliwe działanie wolnych rodników. Te reaktywne formy tlenu powstają w organizmie przez całe życie pod wpływem stresu, niewłaściwej diety czy działania zanieczyszczeń środowiskowych. Ich kumulacja wraz z wiekiem prowadzi do rozwoju wielu poważnych, przewlekłych chorób. Wystarczy wymienić miażdżycę, nadciśnienie, zawał serca, udar czy nowotwory.

Regularnie pita herbata z czystka minimalizuje ryzyko zachorowania na te przypadłości, a ponadto spowalnia procesy starzenia. Czystek dba zatem zarówno o nienaganne zdrowie i długowieczność, jak i o urodę i młodo wyglądającą skórę. Czystek dla skóry robi jeszcze więcej – leczy trądzik, łupież, grzybicę, atopowe zapalenie skóry i wspomaga gojenie się ran.

Kolejnym zastosowaniem czystka jest oczyszczanie organizmu. Modne obecnie kuracje detoksykacyjne warto zatem uzupełnić o regularne picie czystka. Pozbycie się z organizmu nadmiaru toksyn i metali ciężkich przyspiesza metabolizm, poprawia stan skóry oraz pomaga pozbyć się chronicznego zmęczenia, bezsenności i bólów głowy.

Artykuł dzięki redakcji serwisu

Originally posted 2017-02-09 09:14:32.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szpiczak mnogi

Szpiczak mnogi: w jego wykryciu nowotworu pomaga podstawowe badanie OB

Ogrzewanie kominkiem, co zrobić, żeby było efektywne?