w

Naturalne sposoby na zawał serca i udar mózgu

Każdy organ w naszym organizmie odgrywa niebagatelną rolę. To jednak serce i mózg uważa się powszechnie za najważniejsze organy. I słusznie, bo zawał serca i udar mózgu prowadzą do tragicznych skutków. Można jednak z nimi walczyć prowadząc zdrowy styl życia.

Zawał  serca i udar mózgu

Zawał serca i udar mózgu to jedne z najgroźniejszych chorób. Nie dość, że przychodzą niespodziewanie, to nie muszą, ale w wielu przypadkach mogą prowadzić do śmierci lub życia w kalectwie. Schorzenia zawału serca i udaru mózgu występują najczęściej przy nadciśnieniu, otyłości, chorobach serca i chorobach naczyń.

Serce stanowi pompę, która pompuje krew po organizmie, przez co roznosi tlen i substancje odżywcze. Zawał serca, zwany potocznie atakiem serca, to martwica mięśnia sercowego spowodowana jego niedokrwieniem. Dzieje się tak w związku z zamknięciem naczyń wieńcowych doprowadzających krew do serca.

Mózg stanowi z kolei swoiste centrum dowodzenia, które odpowiada za wszystkie procesy fizyczne i psychiczne organizmu. Udar mózgu to zaburzenia czynności mózgu powstałe wskutek zaburzenia krążenia mózgowego.

Dzieje się tak przez wylew krwi do mózgu – udar krwotoczny, a także przez zatrzymanie dopływu krwi do mózgu – udar niedokrwienny. Zawałowi i udarowi nie zawsze można zapobiec, jednak jak najzdrowszy styl życia zdecydowanie obniża ich występowanie.

Zdrowy styl życia ratunkiem przed zawałem i udarem

Serce lubi ruch, a mózg lubi dotlenienie, więc najlepiej podejmować aktywność fizyczną w formie biegania lub chodzenia. Te dwie najpopularniejsze aktywności fizyczne korzystnie wpływają na serce i mózg, ale ponadto wzmacniają kondycję oraz mięśnie i kości.

Oprócz aktywności fizycznej należy rzucić palenie papierosów, a także ograniczyć spożywanie alkoholu i innych używek. Regularne cukru i cholesterolu stanowi podstawę w badaniach u osób z podwyższonym ryzykiem wystąpienia chorób wieńcowych. W dbaniu o fizyczną stronę swojego ciała, nie wolno zapominać o jego stronie psychicznej. Odpoczynek i jak najmniej stresu pomagają zachować zdrowie, zwłaszcza jeśli chodzi o serce i mózg.

Wreszcie jedzenie, czyli to, co przyjmujemy i co w nas zostaje. Przed rakiem chronią witaminy B, C, D, E, przed zawałami i udarami chronią natomiast witaminy A, B, C, E – warto więc zażywać witaminy. Osoby narażone na atak serca lub wylew do mózgu, powinny uzbroić się w potas, a jego spore ilości znajdują się w suszonych rodzynkach, śliwkach, figach, morelach, a także w bananach i w awokado. W żurawinie z kolei znajduje się przeciwutleniacz podwyższający poziom dobrego cholesterolu i obniżający poziom złego cholesterolu, czyli pomaga w oczyszczaniu naczyń, aby krew mogła swobodnie przez nie przepływać.

Migdały zawierają witaminy i kwas oleinowy, które aktywują w organizmie produkcję energii. Granat zawiera fitozwiązki, które chronią naczynia krwionośne przed uszkodzeniami i wytwarzają substancję powodującą bezkolizyjny przepływ krwi w naczyniach. Bogate w błonnik brokuł i kalafior obniżają natomiast poziom cholesterolu. Badania naukowe udowadniają, że spożywanie warzyw zmniejsza mniej więcej o połowę ryzyko wystąpienia zawału i udaru.

GS
Natura potrafi wiele zdziałać. Na alezielonysklep.pl znajdziesz produkty, które wspomogą Twój układ krwionośny.

  1. Zawarta w oliwie z oliwek oleaceina może przeciwdziałać udarom mózgu i zawałom serca
  2. Przyczyny choroby wieńcowej
  3. 12 miesięcy – 12 kroków do zdrowego stylu życia

Originally posted 2017-03-17 09:53:33.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

bańka chińska

Na czym polega masaż bańką chińską?

zdolność kredytowa

Forma zatrudnienia a zdolność kredytowa