w

Święta w hotelu ze SPA – warto choć raz spróbować

Tradycyjne, radosne i głośnie święta, spędzane w dużym gronie rodzinnym to zwyczaj, któremu hołduje wielu z nas. Najlepiej również, żeby były białe, pachnące choinką, domowym ciastem i rozbrzmiewające kolędami.

Ale czasami tego pięknego obrazka z różnych powodów nie możemy urzeczywistnić, a czasami po prostu odczuwamy potrzebę przeżycia świąt inaczej. Dobrym wyborem będą wówczas święta w hotelu ze SPA – magiczne chwile, które pozwolą nam odpocząć, wyciszyć się i zregenerować siły, aby z nową energią wejść w nadchodzący rok.

Przyczyn, dla których ludzie decydują się spędzić święta w hotelu ze SPA jest bardzo wiele, postaramy się przedstawić choć kilka z nich.

Ponieważ to był ciężki rok

Święta, przypadające na samą końcówkę roku, poprzedzone są przez prawie 12 miesięcy pracy, intensywnego życia rodzinnego, dbania o dom, dzieci, wspierania rodziców i załatwiania tysiąca innych spraw, przerywanych za krótkim jak na nasze potrzeby urlopem i weekendami, w czasie których nie zawsze uda się wypocząć, bo nadgonić trzeba zaległości, które nagromadziły się w ciągu tygodnia. I wiele osób, kiedy na początku grudnia pomyśli o tym, że w tym miesiącu sprężyć się trzeba będzie jeszcze bardziej, bo choinka, bo karp, bo pierniczki, porządki, prezenty, zakupy, wpada w przerażenie. Bo uświadamia sobie, że zamiast tak potrzebnego im wypoczynku, znowu czeka ich coroczny kołowrót. I mówi sobie: „Nie, w tym roku chcę inaczej.”

Dla takich osób wyjazd do hotelu ze SPA, w którym czekać na nich będzie udekorowana przestrzeń, której nie musieli sprzątać, stół zastawiony świątecznymi przysmakami, przy których nie uwijali się w kuchni w pocie czoła, uroczysta kolacja, po której nie będę musieli zmywać oznacza, że mają w te święta tylko dwa zadania: wybrać prezenty i skorzystać ze wszystkich atrakcji, jakie oferuje im hotelowe SPA.

Bo potrzebujemy zmiany

W trakcie roku, nawet jeśli planujemy liczne wyjazdy, nie zawsze udaje nam się zmienić otoczenie. Często coś krzyżuje nasze plany i zostajemy na miejscu, znowu oglądając te same widoki i spotykając tych samych ludzi. Hotele ze SPA dają nam możliwość totalnej zmiany, której na dodatek towarzyszyć będzie świąteczny nastrój. Są one na ogół zlokalizowane w pięknych okolicach, i już sam spacer, czy przejażdżka w promieniu kilku kilometrów od hotelu będą znakomitą odmianą i rozrywką. Pozostaje tylko zdecydować, czy chcemy oglądać zaśnieżone szczyty, zamarznięte jeziora, obsypany śniegiem las, czy pełne lodowej kry morze. A jeśli zdecydujemy się na pobyt w hotelu ze SPA w jakieś atrakcyjnej turystycznie miejscowości, możemy zapewnić sobie ciekawe doznania takie jak zwiedzanie zabytków czy udział w świątecznych aktywnościach, jak chociażby bożonarodzeniowe jarmarki.

Po trudach takich wypraw seans w saunie, wieczór w jacuzzi, masaże, ceremonie SPA czy inne zabiegi będą znakomitym łagodnym zakończeniem aktywnego, bogatego w atrakcje dnia.

Dla każdego nadchodzi czas zadbania o siebie

Święta to również znakomita okazja, żeby sprawić prezent sobie i najbliższej osobie. A nie ma chyba lepszego podarunku niż możliwość wspólnego spędzenia czasu – czy to we dwoje, czy w gronie samych tylko najbliższych, z jednoczesnym zadbaniem o swoje zdrowie, urodę, nastrój i równowagę. W czasie pobytu w hotelu ze SPA nie mamy żadnych obowiązków, możemy więc ze spokojnym sumieniem poświęcić czas sobie, skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych na skórę, włosy czy paznokcie, zarezerwować czas na seanse w saunie – najlepiej z saunamistrzem, który zapewni nam aromaterapię i naparzania, czy wybrać którąś z ceremonii przeznaczonych do pielęgnacji całego ciała. Kiedy jeśli nie w śnieżne święta spróbować wybiec z rozgrzanej bani gołymi stopami na śnieg i sprawdzić, czy damy radę schłodzić się w lodowatej wodzie? Takie święta zapewnią nam nie tylko relaks, ale również atrakcyjny wygląd, wrócimy więc do rzeczywistości wypoczęci, młodsi duchem i promienni, i tacy wejdziemy w nowy roku. To chyba najlepsza wróżba na kolejne 12 miesięcy.

Warto więc rozważyć, czy w tym roku święta w hotelu ze SPA nie będą dla nas najlepszym rozwiązaniem. Być może staną się naszą nową tradycją, którą będziemy krzewić wśród rodziny, przyjaciół i znajomych.

Autor artykułu
Publikacja powstała we współpracy z hotelem Bristol w Busku Zdroju – bajkowym hotelem ze strefą SPA i Centrum Medycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

planowanie czasu

Planowanie dnia z dzieckiem

suplementy diety

Suplementy diety