Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Planujesz rozkręcić domowy biznes, tworząc i sprzedając własne produkty? Nie pozwól, by na drodze do realizacji celu stanęły problemy z przesyłką 

Jednym z popularnych sposobów dorabiania do wypłaty jest własnoręczne tworzenie produktów w domu i sprzedaż online. W ten sposób możesz przyjemnie spędzać popołudnia, oddając się swojemu hobby, a jednocześnie czerpać z tego zyski. Nawet jeśli nie oczekujesz zbić majątku, taki niewielki domowy biznes wymaga od Ciebie przemyślenia wielu kwestii związanych z całym procesem sprzedaży. Musisz bowiem nie tylko tworzyć ciekawe produkty czy dobrze je zareklamować. O zadowoleniu klienta zadecyduje także to, jak szybko i bezproblemowo dostarczysz mu zamówienie. Jeśli dopiero rozważasz rozpoczęcie domowego biznesu, pewnie nie masz dużego doświadczenia w wysyłaniu zamówień. Prawdopodobnie dysponujesz też niewielkim budżetem.

Twoim priorytetem jest więc tania paczka, wygodna obsługa, a jeszcze lepiej, by ktoś zajął się całą przesyłka za Ciebie i pozwolił Ci po prostu wykonywać kolejne produkty. I tu pojawia się pytanie – czy te wszystkie kwestie da się jakoś pogodzić?

Nie pozwól, by kwestia wysyłki zniechęciła Cię do rozpoczęcia biznesu

Być może robisz własne świeczki czy biżuterię albo rzeźbisz w drewnie. Jeśli masz zdolności plastyczne możesz też pomyśleć nad ręcznym zdobieniem butów, malowaniem obrazów czy robieniem kartek na różne okazje. Nie brak przypadków, gdy takie hobby w końcu staje się pełnoprawną pracą. Czasem jednak kończy się tylko na przyjemnym spędzeniu czasu wolnego podzieleniu się swoją pasją z innymi i dorobieniem do pensji. 

Pewnie zaczynasz z myślą, że chcesz się przede wszystkim dobrze bawić. Być może wizja rozwijającej się firmy i drugiej wypłaty jest na razie tylko mglistym marzeniem. A może w ogóle nie zakładasz, że zależy Ci na tym, by dużo zarobić na domowym biznesie. Rękodzieło zyskuje jednak na popularności i nie bez powodu coraz więcej osób próbuje swoich sił w tej dziedzinie. Zanim w ogóle zaczniesz, mogą pojawić się więc wątpliwości.

Abstrahując już od konkurencji, pozostaje jeszcze kwestia tego, że Twoje hobby nie będzie już tylko hobby. O ile malowanie obrazów czy robienie biżuterii może być tak samo przyjemne jak do tej pory, to przecież ich sprzedaż obejmuje także inne kwestie, w tym zadbanie wysyłkę. Już wyobrażasz sobie te ciągłe wyprawy na pocztę, organizowanie kurierów albo problemy z dostarczeniem paczek i… stwierdzasz, że może to jednak nie dla Ciebie. Może lepiej tworzyć „do szuflady”, obdarować swoimi dziełami rodzinę czy bliskich… 

Obawy są nieodłączną częścią podejmowania nowych wyzwań. Dobra wiadomość jest jednak taka, że nie masz powodu do zmartwień. Rzeczywiście, trudno uznać za przyjemne ciągłe chodzenie na pocztę, szukanie odpowiedniego kuriera, stresowanie się przesyłką i jeszcze płacenie za nią krocie. Bo choć oczywiście na pasje nie ma co żałować pieniędzy, to tam, gdzie możemy zaoszczędzić, warto to robić. Tym bardziej, że te pieniądze z pewnością wolisz wydać na dodatkowe akcesoria do Twojego rękodzieła, a nie na kuriera. Proces wysyłki już dawno stał się jednak znacznie prostszy niż jeszcze kilka lat temu. Jeśli przejrzysz oferty dostępne w internecie, możesz się zdziwić, jak łatwo i wygodnie wysyła się teraz paczki. 

Tania paczka i wygodna przesyłka – gdzie szukać takich ofert?

No dobrze, więc wiesz już, że możesz znaleźć ofertę, która spełni Twoje oczekiwania. Tak samo jak wiesz, czego oczekujesz w przypadku domowego biznesu. Tania paczka to nie wszystko, ważna jest też wygoda. Teraz musisz jednak znaleźć usługę dopasowaną do tych potrzeb. Może jako osoba niedoświadczona w temacie zaczniesz swoje poszukiwania od przeglądania ofert poszczególnych firm kurierskich. Ewentualnie zapytasz Google „jak wysłać tanią paczkę”. 

Czy to dobra droga? Nie, to raczej skuteczny sposób na to, by na powrót się zniechęcić. Prawdopodobnie nie otrzymasz żadnych konkretnych wskazówek. Trudno Ci też będzie porównać poszczególne oferty kurierów. No i najważniejsze – poświęcisz temu zdecydowanie za dużo czasu. A przecież chodzi o to, by kwestią przesyłki zajmować się jak najmniej, zamiast tego tworząc kolejne produkty. Tym bardziej, że zupełnie nie tego szukasz.

Nie zależy Ci przecież na konkretnym przewoźniku, ale na takim, który zaoferuje najbardziej dogodne dla Ciebie warunki. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc strona umożliwiająca wybranie jednej z wielu ofert kurierskich, wszystkich zgromadzonych w jednym miejscu. No i nie ma się co oszukiwać – chcesz maksymalnie zoptymalizować cały proces związany z wysyłka. Nie na rękę jest Ci chodzenie do punktu wysyłkowego czy na pocztę i nadawanie stamtąd paczki. Zamiast tego wolisz stworzyć kolejne rękodzieło i czerpać przyjemność ze swojej pracy. W takim wypadku najlepszą opcją jest zamówienie kuriera do domu. 

I tu przechodzimy do sedna. Coraz więcej firm wychodzi naprzeciw potrzebom klienta. Wysyłanie paczki w 5 minut przy pomocy formularza nikogo obecnie nie zaskakuje. Tak samo jak to, że większość osób korzystających z usług przewoźników lubi wybór, więc wymaga szerokiej oferty. A najlepiej, by dodatkowo wszystko było dostępne jeszcze w korzystnej cenie. Jeśli nie chcesz tracić czasu na przesyłki nie szukaj więc konkretnego przewoźnika, ale strony, która zapewni Ci wiele dostępnych opcji. Do takich należy Furgonetka.pl. Nie bez powodu korzystają z niej osoby dokonujące okazjonalnej sprzedaży czy próbujące rozkręcić domowy biznes.

Z pomocą tego typu strony możesz bowiem porównać dostępne możliwości pod kątem wygody, ceny czy specyfiki danego zamówienia. Raz zamówisz kuriera do domu, innym razem – jeśli masz taką potrzebę – udasz się do punktu nadania przesyłki. Możesz wypróbować różne opcje i znaleźć tą najwygodniejszą dla Ciebie. Co jednak najważniejsze – zrobisz to tanio, szybko i będziesz mieć więcej czasu na swoją pasję. Pozbądź się więc wymówek i strachu przed organizacją procesu wysyłki i rozkręć swój domowy biznes. 

 

 

Skomentuj