w ,

Dochód pasywny – 4 rodzaje

Dochód pasywny to pieniądze uzyskane z aktywów, które kontrolujesz. Niezależnie od tego, czy są to rzeczy, które posiadasz, ale nie są używane, wolny czas, który musisz zająć, lub wykorzystanie istniejącego bogactwa do zwiększenia przepływu gotówki. Warto pamiętać, że nie wszystkie dochody pasywne są sobie równe. Istnieje wiele różnych sposobów zarabiania pieniędzy „kiedy śpisz”.

Cztery rodzaje dochodu pasywnego, które omówimy w tym artykule, to:

 1. Aktywa wpływające na przepływ gotówki

  Jeśli ktoś kiedykolwiek powiedział Ci: „Aby zarabiać pieniądze, musisz wydawać pieniądze”, prawdopodobnie mówił o budowaniu aktywów zapewniających przepływ gotówki. Aktywa zapewniające przepływ gotówki to inwestycje, które wymagają bogactwa, ale w dłuższej perspektywie zapewniają stały dochód. Są to aktywa, takie jak nieruchomości, zakup istniejącej firmy lub fundusze dywidendowe. Rozpoczęcie tego wymaga pieniędzy, ale zwrot z inwestycji może być również dość wysoki.

 2. Tworzenie zasobów

  Budowanie lub tworzenie czegoś, co może być wykorzystane przez innych za odpowiednią cenę, to świetny sposób na generowanie strumienia dochodu. Zamiast istniejącego bogactwa, prawidłowe zbudowanie tych aktywów zazwyczaj wymaga czasu i umiejętności. Jeśli kiedykolwiek chciałeś stworzyć oprogramowanie, zbudować stronę internetową lub napisać książkę, może to być świetny sposób na przetestowanie swoich umiejętności i stworzenie pasywnego źródła dochodów.

 3. Odwrócony dochód pasywny

  Ta forma dochodu pasywnego ogranicza istniejące miesięczne wydatki, tworząc dodatkowy dochód do wykorzystania. Możesz nieumyślnie wydać więcej, niż potrzebujesz, na takie rzeczy, jak rachunki za prąd lub spłaty kredytu hipotecznego. Refinansując lub zmieniając kilka prostych nawyków, możesz uwolnić część swojego obecnego dochodu i ponownie zainwestować go w możliwości zarobienia jeszcze większych pieniędzy.

 4. Udostępniaj lub sprzedawaj aktywa

  Możesz używać, sprzedawać lub wypożyczać już posiadane przedmioty, które zbierają kurz. Masz w domu dodatkowy pokój, który możesz wynająć współlokatorowi lub na Airbnb? Może masz stare wyposażenie dla niemowląt, które już nie potrzebujesz? W ten sposób możesz tworzyć bogactwo za pomocą rzeczy, które nie są już dla Ciebie przydatne.
  Nie musi to być ograniczone do przedmiotów fizycznych. Możesz wykorzystać dodatkowe zasoby, takie jak czas lub umiejętności, aby zbudować bogactwo. Jeśli wybierasz się na wieczorny spacer i możesz zarabiać na wyprowadzaniu psa sąsiada, idź na to. Jeśli masz jakieś aktywa, które można łatwo wykorzystać do szybkiego uzyskania dochodu, nie pozwól, aby ta okazja poszła na marne!

Zobacz też: Dochód pasywny – jak zarabiać?

Skomentuj

home office

By być świetnym blogerem nie musisz mieć wybitnego warsztatu pisarskiego. Jak tworzyć treści, które przyciągną tłumy?

tania paczka

Planujesz rozkręcić domowy biznes, tworząc i sprzedając własne produkty? Nie pozwól, by na drodze do realizacji celu stanęły problemy z przesyłką