w ,

Wazon – niezbędny dodatek do każdego wnętrza

Nie ulega wątpliwości, że atmosferę i klimat panujący we wnętrzu w ogromnej mierze warunkują zastosowane dodatki. Nie tylko dekorują przestrzeń, ale przede wszystkim wprowadzają osobliwy nastrój. Doskonale ilustrującym przykładem mogą być wazony. Stanowią uroczą ozdobę mieszkania, nawet wtedy, gdy nie ma w nich kwiatów. Zaś z pachnącym bukietem przybierają postać duetu idealnego – i to na każdą porę roku, i w każdej aranżacji.

Jaki model wybrać?

Ogromny asortyment, jaki oferują nam sprzedawcy z jednej strony okazuje się być ułatwieniem, gdyż umożliwia dobór takiego wyposażenia, które najlepiej obrazuje nasze osobiste oczekiwania. Z drugiej zaś może być utrudnieniem, zwłaszcza wtedy, gdy nie wiemy, czego tak naprawdę szukamy. Dlatego udając się do sklepu z wazonami możemy liczyć na szeroki wachlarz kształtów, kolorów i materiałów, z jakich zostały wykonane. Zanim jednak zaczniemy poszukiwania tego „jedynego”, zwróćmy uwagę na jego kolor. To bowiem barwa w dużej mierze podkreśla charakter wnętrza…

Przezroczyste…

Model wykonany z transparentnego materiału idealnie wpisuje się do każdej aranżacji. Doskonale bowiem eksponuje piękno klasycznej, prowansalskiej, jak i loftowej stylizacji. Jedynym wyróżnikiem okazuje się jego zawartość. W tradycyjnych wnętrzach mile widziane są goździki, lilie i róże. W romantycznych, inspirowanych pięknem dalekiej Prowansji przestrzeniach polecane są małe, polne kwiatki, zaś w loftach jedyne co nas ogranicza to osobista wyobraźnia.

… i kolorowe

Trudniejszy bowiem może okazać się wybór barwnego dodatku. Jednak i w tym zakresie sklep z wazonami może sprostać naszym oczekiwaniom. Potrzebna będzie jedynie podstawowa wiedza teoretyczna. Stylistyka skandynawska nie bez powodu kojarzona jest z wszechobecnym minimalizmem i neutralną kolorystyką. Dlatego w tym przypadku idealnie sprawdzą się modele w białym, szarym lub czarnym kolorze podkreślające stonowany charakter użytej stylizacji. Z kolei wnętrza glamour pokochają wazony w złotym lub srebrnym kolorze. Dla uzyskania ciekawszych efektów, zaleca się umieszczenie sztucznych lub suszonych kwiatów, utrzymanych w tej samej kolorystyce. Trend inspirowany dalekim Wschodem lubi mocne dodatki, dlatego ogromny czerwony lub zielony wazon będzie stanowił doskonałą propozycję.

Kwiatowe dekoracje we wnętrzu stanowią absolutny „must have” każdej aranżacji. Nie ważne, czy bliższe są nam minimalistyczne, industrialne trendy, czy przepełnione ciepłymi dodatkami wnętrza – w każdych obecność wazonów jest wręcz nieodzowna. Do dyspozycji klientów są modele dekoracyjne wykonane z drewna, ceramiki, szkła i porcelany, utrzymane w przezroczystej, jak i kolorowej stylistyce.

Z jednej strony urzekające designerską oryginalnością i futurystyczną formą, z drugiej zaś kipiące ponadczasowym pięknem zamkniętym w dekoracyjnej postaci. Bez względu na to, który wnętrzarski trend jest nam bliższy, odwiedzenie sklepu z wazonami okazuje się absolutną koniecznością, warunkującą otrzymanie interesującej wizualnie domowej aranżacji.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przy współpracy z www.szklanewazony.pl. Dystrybutora szklanych wazonów.

Originally posted 2017-02-09 10:02:43.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrzewanie kominkiem, co zrobić, żeby było efektywne?

Jak przygotować nowe mieszkanie pod kątem potrzeb osób niepełnosprawnych?