Aktualności Jak oszczędzać pieniądze Pieniądze Praca

Zostań swoją szefową! 7 powodów, dla których otwarcie własnego biznesu to najlepsza ścieżka kariery dla przedsiębiorczych kobiet

otwarcie własnego biznesu

Praca na etacie daje stabilność finansową, ale nie wszyscy potrafią odnaleźć się w tym modelu. Alternatywą dla kobiet, które pragną być niezależne, a jednocześnie są przedsiębiorcze i odważne może być otwarcie własnego biznesu. Wraz z ekspertem Michałem Brzemińskim, dyrektorem sprzedaży firmie HubStyle przedstawiamy najważniejsze powody, dla których warto „przejść na swoje”.

 1. Jesteś swoją szefową

Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem – własny biznes daje wręcz nieograniczone możliwości rozwoju! Decydując się na prowadzenie działalności, to Ty podejmujesz kluczowe decyzje. To doskonała alternatywa dla pracy na etacie, w szczególności dla osób przedsiębiorczych, które są dobrze zorganizowane i doskonale radzą sobie z zarządzaniem.

 1. Ty decydujesz, kiedy pracujesz

Elastyczne godziny pracy, to jedna z największych zalet własnego biznesu. Jeśli potrafisz efektywnie zarządzać czasem i umiejętnie dzielić obowiązki pomiędzy współpracowników, z pewnością w Twoim kalendarzu znajdzie się więcej miejsca na spotkania z przyjaciółmi czy spontaniczny wypad za miasto bez konieczności planowania urlopu.

 1. Robisz to, co lubisz

Zakładając własną działalność, najlepiej kieruj się własnymi preferencjami i upodobaniami – pamiętaj – to Twój biznes i musisz czuć się dobrze w tym co robisz. Najprostsze rozwiązania są najlepsze! Kochasz robótki ręczne? A może dobrze czujesz się urządzając i wyposażając wnętrza? Jeśli filarem Twojego biznesu będzie Twoja pasja, to masz już na koncie połowę sukcesu i perspektywę udanego życia zawodowego.

 1. Wybierasz formę biznesu dostosowaną do Twoich potrzeb i możliwości

Pamiętaj – otwarcie własnego biznesu nie oznacza, że musisz tworzyć własną markę od podstaw! Inaczej mówiąc, jeśli interesujesz się modą, nie musisz od razu szyć i projektować ubrań. Wiele firm poszukuje partnerów biznesowych, którzy na zasadzie franczyzy będą rozwijać biznes pod znaną marką.

Jak przekonuje Michał Brzemiński, dyrektor sprzedaży w firmie Hubstyle, która jest właścicielem marek odzieżowych Sugarfree i Cardio Bunny, to niezwykle korzystna forma prowadzenia biznesu – Naszym partnerom proponujemy partnerskie warunki – W ręce franczyzobiorców oddajemy know-how marki, pomagamy w doborze lokalizacji butiku, a dedykowany zespół specjalistów codziennie czuwa nad funkcjonowaniem lokalu i nad sprawnym działaniem zintegrowanego systemu informatycznego. Zapewniamy także pakiet szkoleń, słuchamy naszych franczyzobiorców i bardzo cenimy sobie ich zdanie. Wychodzimy z założenia, że sukces biznesu to nasz wspólny cel.

 1. Inwestujesz i liczysz zyski

Niezależnie od formy biznesu, na jaką się zdecydujesz, musisz na początek dysponować odpowiednim kapitałem. Inwestując w otwarcie własnego biznesu, na przykład pod znaną i rozpoznawalną marką – zysk to tylko kwestia czasu. Posiadając własną firmę to Ty decydujesz w co inwestujesz i w jakim kierunku rozwijać się będzie Twoja firma.

 1. Jedna firma, wiele możliwości

Własna działalność to możliwość realizowania własnych pomysłów na biznes. Praca na etacie daje stabilność, ale wiąże się z ograniczeniami. Prowadzenie firmy to skok na głęboką wodę, ale też szansa na rozwój, zyskanie niezależności i na sprawdzenie siebie.

 1. Zyskujesz bezcenną wiedzę i doświadczenie

Spójrzmy prawdzie w oczy – własny biznes to często spore ryzyko i tylko ciężką pracą jesteś w stanie zrealizować założone cele. Początki zawsze są trudne, jednak zdobyty bagaż doświadczeń to bezcenna wiedza, która zostanie z Tobą na całe życie i pozwoli na dalszy rozwój. Pamiętaj – decydując się na biznes w formie franczyzy, nie jesteś pozostawiony sam sobie. Wiele firm, w tym marki Sugarfree i Cardio Bunny oferuje nie tylko wsparcie merytoryczne, ale też pakiet szkoleń, zarówno dla Ciebie jak i Twoich pracowników.

Czasami warto podjąć ryzyko – ciężka praca i determinacja w osiąganiu założonych celów to gwarancja sukcesu.

Więcej informacji na temat franczyzy na partnerskich warunkach z HubStyle https://hubstyle.pl/franczyza/

1 komentarz

 1. Jak ogłosić upadłość konsumencką w 2020 r.? - Kasa na obcasach

  27 czerwca 2019

  […] jednoosobową działalność i chcesz ogłosić upadłość? […]

Skomentuj

Zobacz też:

Ekologiczny dom Jak oszczędzać pieniądze

Domowe sposoby na pranie dywanów

Marzysz o pięknym, mięciutkim jasnym dywanie, w którego długich włosach zanurzysz stopy, ale boisz się, że po tygodniu obecności w
Jak oszczędzać pieniądze Ekologiczny dom Poradnik domowy

Jak czyścić tapicerkę samochodową?

Tapicerka samochodowa to nieodłączny element wnętrza samochodu. Jednak musimy pamiętać, iż korzystając z niej, musimy ją regularnie czyścić. Jednak nie