Jak oszczędzać pieniądze

Gabinet do masażu – jak go urządzić?

gabinet do masażu

Masaże to jedna z form relaksacyjnych i terapeutycznych. Aby przebiegał on w miłej atmosferze, wypada stworzyć jak najlepsze warunki w gabinecie do masażu. Urządzenie go wymaga trochę wysiłku, ale zważając na to ile osób wyjdzie stamtąd w lepszym nastroju i w lepszej kondycji, warto podjąć ten trud.

Masaże – rodzaj fizjoterapii

Masaż to jedna z bardziej znanych i lubianych form terapii, a ściślej fizjoterapii. Stosowano ją już w zamierzchłych czasach na terenach Chin, Japonii i Indii. Przez stulecia jego sława rozprzestrzeniła się po każdym zakątku Ziemi, przez co stanowi on dla wielu osób ulubioną naturalną metodę leczniczą. Polega na mechanicznym oddziaływaniu na ludzki organizm. Co ciekawe, oddziaływanie to zachodzi przy totalnie biernym zachowaniu człowieka, podczas gdy niemal każda inna forma terapii wymaga jego aktywności. Masaż działa leczniczo zarówno na ciało, jak też na duszę. Działa relaksująco, przeciwbólowo oraz pobudzająco na wszystkie tkanki i narządy. Wśród najważniejszych masaży wylicza się: masaż klasyczny, masaż relaksacyjny, masaż sportowy, drenaż limfatyczny. Masaż klasyczny zapobiega i leczy niektóre schorzenia, może on obejmować całe ciało lub jego część. Masaż relaksacyjny usuwa zmęczenie i stres, a także poprawia krążenie, wykorzystuje się do niego olejki eteryczne. Masaż sportowy pobudza i rehabilituje określone obszary ciała związane z ich aktywnością fizyczną. Drenaż limfatyczny z kolei usprawnia krążenie krwi i limfy, a przy tym zwalcza cellulit.

Gabinet do masażu

Gabinety do masażu działają samodzielnie lub przy hotelu, klubie fitness, czy SPA. Niezależnie od tego gdzie się znajdują, niech stanowią ośrodki, gdzie można przyjść, wyciszyć się i nabrać sił. Liczy się wystrój wnętrza i wyposażenie, które pomogą się odprężyć. Liczy się jednak też wystrój na zewnątrz i lokalizacja, które poprzez spokój okolicy stworzą odpowiednie warunki do wypoczynku.

Wyposażenie gabinetu do masażu

Bez odpowiedniego wyposażenia nie otworzy się gabinetu. Najlepiej, aby zostało ono wykonane z trwałego i porządnego materiału, a także w pasującej do siebie stylistyce i  kolorystyce. Materiał z drewna uczyni przyjemniejszy klimat niż materiał z metalu, a kolory uspokajające wpłyną na lepszy nastrój masażystów i masowanych. Najważniejszy element wyposażenia stanowi stół do masażu. Istnieją stoły do masażu stacjonarne i stoły do masażu przenośne. Jeśli zamierza się masować tylko na miejscu, należy zainwestować w stoły stacjonarne, jeśli jednak zamierza się składać również wizyty u pacjentów, trzeba postawić na stoły przenośne, które przydadzą się w gabinecie i poza nim. Nie wolno zapominać też o krzesłach do masażu dla osób, które nie dysponują sporym czasem i masuje się ich w ubrania bez używania olejków. Przydadzą się również taborety z ruchomym siedziskiem, aby masażysta dbając o masowanego, nie zapominał zadbać o siebie i zachował odpowiednią pozycję podczas masażu. Ostatni element stanowią parawany, które pozwalają zachować prywatność przez oddzielenie od siebie kilku stołów.

 

GS
Poszukujesz mebli i akcesoriów do salonu masażu, salonu fryzjerskiego lub kosmetycznego? Odwiedź modnakaja.pl/pl/meble-spa.

Skomentuj

Zobacz też:

Ekologiczny dom Jak oszczędzać pieniądze

Domowe sposoby na pranie dywanów

Marzysz o pięknym, mięciutkim jasnym dywanie, w którego długich włosach zanurzysz stopy, ale boisz się, że po tygodniu obecności w
Jak oszczędzać pieniądze Ekologiczny dom Poradnik domowy

Jak czyścić tapicerkę samochodową?

Tapicerka samochodowa to nieodłączny element wnętrza samochodu. Jednak musimy pamiętać, iż korzystając z niej, musimy ją regularnie czyścić. Jednak nie