w

Hemoroidy – częstsze niż myślisz

Hemoroidy należą bez wątpienia do wstydliwych chorób. Jednocześnie są one jedną z najbardziej powszechnych dolegliwości. Wynika to oczywiście przede wszystkim z tego, że wiele osób prowadzi bardzo niezdrowy tryb życia i nie przywiązuje odpowiedniej wagi do profilaktyki żylaków odbytu.

Nadal bardzo wiele osób nie zna podstawowych zasad zapobiegania rozwojowi hemoroidów. Jednocześnie gdy już pojawi się ten problem, czują obawy i skrępowanie przed badaniem u lekarza. To prowadzi do sytuacji, w której żylaki odbytu są bardzo powszechną chorobą i w dużym stopniu utrudniają normalne funkcjonowanie. Niestety w bardziej zaawansowanym stadium rozwoju ta dolegliwość staje się źródłem dużej ilości nieprzyjemnych objawów, które mają bardzo negatywny wpływ na jakość życia osób, które zostały nią dotknięte.

Występowanie hemoroidów

Tymczasem leczenie hemoroidów może przynieść doskonale rezultaty, także w przypadku bardziej zaawansowanego etapu rozwoju choroby. Warto pamiętać, że jest to bardzo często problem i nie należy wstydzić się tej dolegliwości. Często spotyka ona również stosunkowo młode osoby. Dosyć normalnym zjawiskiem są także hemoroidy w ciąży. Główną przyczyną takiej sytuacji jest głównie fakt, że większość osób prowadzi niezdrowy tryb życia, który w bardzo dużym stopniu sprzyja zachorowaniu.

Przyczyny hemoroidów

Do najbardziej niekorzystnych tendencji należy przede wszystkim nieodpowiednia dieta. W jadłospisie przeciętnej osoby brakuje przede wszystkim pełnoziarnistego pieczywa oraz warzyw i owoców. Można za to znaleźć bardzo dużo przetworzonej żywności i mięsa, które nie zawierają błonnika. Kolejny poważny błąd popełniany przez bardzo wiele osób to picie zbyt małych ilości wody. Odwodnienie organizmu może w dużym stopniu sprzyjać zaparciom. Oczywiście niekorzystnym czynnikiem jest również siedzący tryb życia – praca przy komputerze i spędzanie wolnych chwil przed telewizorem. Na pewno takie zachowania nie mają dobrego wpływu na właściwe funkcjonowanie jelit, ale także bez wątpienia powodują problemy z właściwym ukrwieniem okolic odbytu.

Objawy hemoroidów

Taki tryb życia powoduje, że bardzo szybko pojawiają się pierwsze objawy hemoroidów. Niestety żylaki odbytu to problem, który jest lekceważony na wczesnym etapie rozwoju. Przede wszystkim wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak wyglądają pierwsze symptomy hemoroidów. Poza tym jak już zostało wspomniane choroba należy do wstydliwych, dlatego wiele osób woli jak najbardziej odwlekać decyzję o podjęciu leczenia. Bez wątpienia taka decyzja nie jest dobrym rozwiązaniem. Żylaki odbytu zazwyczaj rozwijają się dosyć powoli. Nie zmienia to jedna faktu, że choroba cały czas postępuje i ostatecznie doprowadzi do pojawianie się naprawdę nieprzyjemnych objawów. W takiej sytuacji leczenie będzie już jednak dużo trudniejsze.

Leczenie hemoroidów

W aptekach można znaleźć dużo preparatów, które są dostępne bez recepty i często przynoszą ulgę w przypadku hemoroidów. Ich stosowanie może być oczywiście dobrym rozwiązaniem, jednak nie należy rezygnować z wizyty u lekarza. Trzeba także zdawać sobie sprawę z tego, że niektóry objawy, np. krwawienie z odbytu dotyczą nie tylko hemoroidów, ale także wielu innych, bardzo poważnych chorób.

Skuteczne leczenie żylaków odbytu jest możliwe przede wszystkim dzięki zastosowaniu różnych zabiegów. Zazwyczaj polegają one na trwałym usunięciu guzków krwawniczych, które uległy rozciągnięciu i są odpowiedzialne za rozwój choroby. Tego typu zabiegi są stosunkowo mało inwazyjne, praktycznie bezbolesne i szybkie, jednocześnie przynoszą praktycznie natychmiastową ulgę.

Artykuł został zredagowany przy współpracy z portalem leczymyhemoroidy.pl – źródło wiedzy na tematy takie jak, leczenie hemoroidów, ich diagnozowanie oraz profilaktyka.


 1. Refluks to jedna z najczęstszych chorób przewodu pokarmowego. Jaką dietę stosować, by dolegliwości były jak najmniejsze?
 2. Czy otyłość to choroba? 5 pytań, które burzą stereotypowe myślenie o otyłości
 3. 5 powodów aby codziennie płukać jamę ustną

 

Originally posted 2016-11-30 14:03:25.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Sprawny transport mebli

  badania tarczycy w ciąży

  Kiedy badać tarczycę u ciężarnych