w

Hemoroidy i ich objawy. Choroba cywilizacyjna

Hemoroidy, czyli żylaki odbytu, gdy tylko się pojawią, wywołują szereg przykrych dolegliwości, które utrudniają normalne funkcjonowanie. Często objawy hemoroidów są bagatelizowane, tymczasem szybkie rozpoznanie takich objawów gwarantuje pełne wyleczenie i brak powikłań.

Najczęściej hemoroidy występują u osób prowadzących siedzący tryb życia, np. ze względu na wykonywany zawód lub różnego rodzaju schorzenia. Zdarza się jednak także stosunkowo często takie zjawisko, jak hemoroidy w ciąży.

Swędzenie odbytu

Pierwszym, charakterystycznym objawem hemoroidów jest swędzenie okolic odbytu. Często ta dolegliwość jest bagatelizowana, a jej występowanie zrzuca się na karb długotrwałego siedzenia w jednym miejscu lub też spożycia nieświeżej potrawy. W tzw. międzyczasie swędzenie może przeobrazić się w inne, znacznie bardziej dokuczliwe dolegliwości.

Podrażnienie śluzówki odbytu

W związku z drapaniem swędzących miejsc w okolicach odbytu, może dojść do podrażnienia jej śluzówki. Sprzyja to stanom zapalnym, a w konsekwencji dalszemu rozwojowi hemoroidów.

Problemy z wypróżnianiem się

Jeśli chodzi o hemoroidy objawy kolejne ich wystąpienia to problemy z wypróżnianiem się. Wynika to z faktu, iż takie guzki w miarę wzrostu coraz bardziej utrudniają wydalanie kału przez odbyt. Powstaje sytuacja, w której konieczne jest silniejsze parcie, aby móc się wypróżnić. Konsekwencją tego jest utrudniony odpływ krwi, co prowadzi do dalszego powiększania się hemoroidów.

Krew obecna w trakcie wydalania

Równie charakterystycznym objawem dla zaawansowanego stadium hemoroidów, jest krew obecna w trakcie wypróżniania się. Można ją zauważyć bezpośrednio w stolcu lub też na papierze toaletowym podczas wycierania odbytnicy po wypróżnieniu się. Oprócz kału, w trakcie wydalania można także zauważyć występowanie przezroczystego śluzu.

Zmiany poza odbytnicą

Zdarza się, że hemoroidy wypadają poza odbytnicę. Obecne jest w takim przypadku uczucie obecności charakterystycznych guzków na ciele. Zazwyczaj hemoroidy cofają się do odbytnicy, ale niestety równie często zdarza się, że pozostają one poza nią, czego konsekwencją jest konieczność usuwania ich operacyjnie.

Powikłania związane z hemoroidami

Bagatelizowanie objawów hemoroidów może mieć bardzo poważne konsekwencje. Po pierwsze, może to prowadzić do zapalenia guzka krwawniczego i sąsiadujących z nim tkanek.

Jeszcze groźniejszą konsekwencją nieleczonych hemoroidów jest zakrzepica. Ta choroba powoduje sytuację, w której krew zostaje zatrzymana w żyłach. W skrajnych przypadkach, gdy zakrzepica jest już bardzo zaawansowana, może to doprowadzić nawet do zatoru i zgonu. Ponadto zaawansowane stany schorzenia powodują, że jeśli chodzi o hemoroidy leczenie musi odbywać się drogą operacyjną. Taki zabieg nie należy do przyjemnych i wiąże się z długotrwałą rehabilitacją, która trwa nawet 5-6 tygodni ze względu na fakt, iż miejsca, z których zostały wycięte guzki, muszą się po prostu do końca zagoić. Jeśli tylko zaczynają się objawy hemoroidów, można stosować zioła na hemoroidy jak np. Procto Vitale.Nie jest to proste  przypadku, gdy organizm musi za pomocą odbytu cały czas wydalać kał.

Więcej informacji na temat hemoroidów na stronie https://procto.net.pl

\


  1. Naturalne sposoby na żylaki
  2. Cienkie i wypadające włosy? Sprawdź, jak o nie dbać!
  3. Efekt jojo. Jak schudnąć bez efektu jojo?

Originally posted 2017-02-19 17:42:38.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jak nie marnować jedzenia

Co zrobić, aby przeciwdziałać marnowaniu jedzenia? Raport Netto

Narożnik ogrodowy Mondello Garden Point Ogrodosfera.pl

Pomysły na aranżację mebli aluminiowych w ogrodzie