w

Kantor kryptowalut – jak wybrać najlepszy?

Rosnąca popularność kryptowalut sprawia, że coraz więcej osób zastanawia się nad ich kupnem. Od dłuższego czasu kursy większości z nich stabilnie wzrastają, a wielu nowych inwestorów zastanawia się w jaki sposób może bezpiecznie wejść w ich posiadanie. Oprócz dobrej strategii, ważne jest również, aby wybrać odpowiedni serwis, który spełni funkcję pośrednika podczas operacji kupna i sprzedaży kryptowalut.

Kantor kryptowalut – czym różni się od giełdy?

Inwestując w bitcoina oraz inne cyfowe aktywa warto pamiętać o kilku rzeczach, które uproszczą nam ten proces. Do dyspozycji mamy standardowe platformy giełdowe, a także kantor kryptowalut. W zależności od tego jakiego rodzaju inwestycji szukamy, każda z tych opcji ma swoje plusy i wady.

Jeśli mamy w planach aktywne obracanie swoimi środkami to najtrafniejszym wyborem wydają się być standardowe platformy giełdowe. Pozwalają one na wymianę walut bezpośrednio na waluty cyfrowe (bitcoin czy stabilne kryptowaluty np. USDT). Sam ten proces jest niezwykle prosty, ponieważ większość giełd akceptuje wpłaty za pośrednictwem kart kredytowych czy standardowych przelewów. Najpopularniejsze serwisy giełdowe to aktualnie coinbase i binance. Mamy na nich możliwość korzystania z mnogiej liczy par kryptowalutowych i względnie niskich opłat za przeprowadzanie transakcji.

Kupując kryptowaluty długoterminowo, wiele osób za priorytet zakłada bezpieczeństwo swoich inwestycji. Dobrym nawykiem, prowadząc inwestycję w ten sposób jest uśrednianie cen zakupu. Pozwala nam to na uniknięcie efektu inwestowania na górce, a także umożliwia na zachowanie części kapitału w razie nagłych, nieprzewidzianych spadków i wejście w dołku. 

Do tego typu inwestycji dobrym wyborem są kantory kryptowalutowe ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa, jaki nam oferują. Ich główną zaletą jest to, że nasze środki po wykonaniu transakcji od razu trafiają na podany przez nas adres, który zazwyczaj prowadzi do prywatnego portfela kryptowalutowego.

Gdzie możemy bezpiecznie kupić bitcoina?

Wybierając serwis do kupna kryptowalut w pierwszej kolejności dobrze jest sprawdzić opinie innych użytkowników o danym serwisie. Jeśli mamy problem, aby jakiekolwiek odszukać to może świadczyć o tym, że nie jest to zbyt sprawdzony pośrednik, lub natknęliśmy się na platformę, która może w każdej chwili zniknąć z rejestru. Jeśli zdecydujemy się na korzystanie z giełdy kryptowalut warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak np. płynność transakcji w księdze zleceń. Jeśli będzie ona bardzo mała, to może okazać się że kupując bitcoina, zapłacimy powyżej ceny rynkowej, ze względu na brak zleceń po bieżącej cenie. Korzystając z platformy giełdowej warto również pamiętać, aby na dłuższą metę nie przechowywać tam swoich środków, a traktować ją jedynie jako platformę pośredniczącą w transakcji. Jeśli trzymamy nasze kryptowaluty na giełdzie, to teoretycznie są one cały czas jej własnością i zespół który nią zarządza ma do nich pełny dostęp.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kantoru kryptowalut?

Jeśli naszym priorytetem podczas wymiany kryptowalut jest bezpieczeństwo to warto skupić swoją uwagę na kantorach kryptowalutowych lub zdecentralizowanych giełdach.

Korzystając z usług kantorów, mamy pewność, że środki trafią od razu na nasz portfel, w którym możemy bezpiecznie je przechować. Ponadto wymiana odbywa się zawsze po aktualnym kursie (z możliwością zamrożenia go), a także bez dodatkowych opłat jak ma to miejsce przy transakcjach na giełdzie. Wydaje się to być dobre rozwiązanie dla osób zaczynających przygodę z inwestowaniem, jak i dla tych bardziej doświadczonych, które chcą zminimalizować zbędne ryzyko.

Jednym z popularniejszych kantorów w Polsce, który umożliwia tego typu transakcje kryptowalutami jest np. kantorbitcoin.pl.


Zobacz też:

Bitcoin jest kobietą: Co kobieta powinna wiedzieć o bitcoinie?

Jak działa karta kredytowa

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

    Skomentuj

    Flowerbox

    Spraw nietuzinkowy prezent swojej kobiecie!

    jak inwestować w kryptowaluty

    Jak inwestować w kryptowaluty? 4 najważniejsze rzeczy, o których musisz pamiętać