sprzątanie łazienki
w , ,

Sprzątanie łazienki

Łazienka to miejsce, w którym posiadacze wanny (najlepiej z jacuzzi!) mogą się zrelaksować, maluchy zabawiają się w bitwy morskie (używając szamponu i żelu zamiast statków), inni natomiast się w niej malują i czeszą. Używamy więc łazienki nieustannie i nie wyobrażamy sobie życia bez niej. Warto więc zadbać, aby szczególnie tutaj zawsze królowała czystość. W jaki sposób? Podpowiadamy!

Ręczniki łazienkowe

Zaczęliśmy od osób uwielbiających pluskać się w wannie, pierwsza rada dotyczyć więc będzie chwili po kąpieli, a więc wycierania się ręcznikiem. Czysty ręcznik, którym możemy się otulić po wyjściu z kąpieli, jest niezbędnym elementem łazienki. Tylko czy na pewno jest on za każdym razem “czysty”? Niestety już po jednym użyciu ręcznik staje się siedliskiem bakterii (zostają na nim wydzieliny i strzępki naszego ciała). Ponieważ jest mokry, a w łazience zazwyczaj jest ciepło, źle traktowany ręcznik zaczyna “żyć własnym życiem”. Właśnie dlatego tak ważne jest przechowywanie ręcznika – zamiast wieszać go na haczyk, lepiej wybrać poprzeczki bądź relingi (ręcznik nie będzie się zwijać w fałdy i szybciej wyschnie). Ponadto należy go wymieniać co 3-4 dni. Dzięki temu na pewno będzie gotowy przed naszą kolejną kąpielą. Oprócz zachowania w czystości ręcznika łazienkowego warto zwrócić uwagę również na inne rzeczy, dzięki którym kąpiel w wannie staje się czystą przyjemnością. Zasłonki, mydelniczki czy dozowniki na mydło również muszą być regularnie czyszczone. Dzięki temu łazienka zawsze będzie miejscem czystym i przyjaznym!

Kosmetyki w łazience

Kobiety najczęściej malują się łazience – jest to spowodowane m.in. odpowiednim światłem, ciszą bądź kosmetykami “pod ręką”. Każdy, kto przechowuje malowidła w łazience, powinien wiedzieć, że jest to dla nich szkodliwe. W łazience panują specyficzne warunki – jest w niej wilgotno, a temperatura jest wyższa niż w innych pomieszczeniach. Takie otoczenie nie sprzyja “żywotności” kosmetyków. Dobrym przykładem są kremy nawilżające, które mogą stracić swoje właściwości. W grupie ryzyka znajdują się m.in. produkty zawierające witaminę C, retinol, bądź różne kwasy, ponieważ należy je trzymać w temperaturze niższej niż 20 stopni Celsjusza. Przechowywanie pędzli i akcesoriów do makijażu w łazience również nie skończy się dobrze, zwłaszcza jeżeli nie będą ukryte w szufladzie, a włożone do kubka i postawione na blacie. Sytuując w takim miejscu przybory do malowania, podajemy je jak na tacy różnym bakteriom i zarazkom, które kręcą się po łazience. Skąd się tam znalazły? Sami je wpuściliśmy, np. podczas spuszczania wody w toalecie bez zamknięcia klapy. Również szczoteczki są narażone na tego typu kontakt z bakteriami – najlepiej przechowywać je w pozycji pionowej (aby szybciej wyschły). Jeżeli wylądują w zamykanej szafce, będziemy mieć pewność, że nasze zęby są bezpieczne!

Odkurzanie

Łazienka nie kojarzy nam się z odkurzaniem, niektórzy wręcz (o zgrozo!) ją pomijają podczas generalnych porządków. Jest to błąd, ponieważ właśnie w łazience jest bardzo dużo naszego naskórka, włosów, a także alergenów. Odkurzacz z workiem syntetycznym np. typu Anti-Odour, idealnie poradzi sobie z tego typu zanieczyszczeniami. Wilgoć czy kurz mu niestraszne! Życzymy udanych porządków!

Maja Majewska
Artykuł został przygotowany przez firmę www.worwo.com specjalizującą się w sprzedaży worków do odkurzaczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

agata młynarska

Agata Młynarska: Byłam na zakręcie i wiem, jak bardzo jest wtedy potrzebna osoba, która cię pociągnie za rękę

Mama w sklepie: słucha dziecka i lubi sprawdzoną ofertę