w ,

Pomysł na biznes – 6 sposobów na własny biznes

pomysł na biznes

Wiele osób marzy, by stworzyć własny biznes. Zniechęca je jednak konieczność zainwestowania sporych pieniędzy na start czy skomplikowany proces zorganizowania całej działalności. A co gdyby wyeliminować obie te przeszkody? Obecnie dużą popularnością cieszą się ręcznie robione produkty. Ich przygotowywanie może okazać się dla Ciebie świetnym sposobem na realizację pasji czy hobby, a jednocześnie stać się źródłem dochodu. Pomysły na biznes są tak zróżnicowane, że na pewno znajdziesz coś dla siebie. I to obojętnie, czy masz artystyczną duszę, czy też nie posiadasz zdolności plastycznych albo manualnych.

1. Nadruki personalizowane

nadruki personalizowane

Nie musisz mieć dużych zdolności plastycznych, by zacząć tworzyć odzież z nadrukiem. Aby rozkręcić własny biznes, w tym wypadku potrzebujesz jedynie pomysłów na ciekawe napisy czy obrazki. Mogą one ozdobić zarówno ubrania, jak i kubki, torby czy nawet maseczki. Na początek znajdź firmę, która naniesie Twoje projekty na wybrane produkty. Kiedy Twój biznes zacznie się rozwijać, kolejnym etapem może być zastosowanie sztuki sitodruku czy zakup sprzętu pozwalającego na wykonywanie nadruków we własnym domu.

Wskazówki:

 • gadżety z nadrukami mogą być uzupełnieniem istniejącej już działalności i pomagać w budowaniu istniejących marek;
 • aby rozpocząć własny biznes z nadrukami, nie potrzebujesz wcale zdolności plastycznych. Możesz skorzystać z dostępnych narzędzi takich jak Shopify Experts, Creative Market czy Canva albo poszukać osób, które przekształcą Twoje pomysły w realne projekty;
 • produkty możesz sprzedawać na takich platformach jak koszulkowo.com czy Cupsell.pl.

2. Świece zapachowe

Własnoręcznie robione świece to świetny pomysł na własny biznes. Aby zacząć je tworzyć, nie potrzebujesz ani zdolności plastycznych, ani rzemieślniczych. Co więcej, świece świetnie wpasowują się w obecne trendy slow life czy hygge. Szczególną popularnością cieszą się obecnie te ekologiczne czy zapachowe. Nawet jeśli masz niewielkie pojęcie o ich produkcji, w internecie dostępnych jest wiele materiałów, dzięki którym poznasz podstawowe metody topienia i nalewania wosku.

Wskazówki:

 • konkurencja na rynku jest spora, więc postaraj się znaleźć niszę. Może zaoferujesz nietypowy zapach? Przyciągające uwagę nazwy? A może wpasujesz się w obecne trendy i zaczniesz produkować świece ekologiczne?
 • duże znaczenie będzie mieć opakowanie i marka. Wyróżnienie się spośród konkurencji na pewno przełoży się na Twoje zyski. Pomyśl więc o brandingu i ciekawym opakowaniu, które będzie przyciągać wzrok.

3. Cyfrowe towary

Ogromne pole do popisu masz także na gruncie cyfrowych towarów. Zastanów się, czy nie posiadasz dużej wiedzy w jakiejś konkretnej dziedzinie. Może warto stworzyć kilka szkoleń online czy ebooków? Ich dużą zaletą jest to, że raz stworzony produkt będzie zarabiał przez wiele miesięcy, gwarantując Ci dochód pasywny. Taki pomysł na biznes oznacza nie tylko niskie nakłady finansowe, ale też brak problemów związanych z magazynowaniem towarów czy ich wysyłką.

Wskazówki:

 • zadbaj o zautomatyzowanie procesu sprzedaży;
 • pamiętaj, że legalne sprzedawanie w internecie takich produktów wymaga od Ciebie prowadzenia działalności gospodarczej.;
 •   jeśli na początek nie chcesz rejestrować firmy, możesz pomyśleć o skorzystaniu z tzw. inkubatora przedsiębiorczości czy specjalnej platformy, która w zamian za opłatę będzie sprzedawała produkt za Ciebie.

4. Malowanie obrazów

Jeśli drzemie w Tobie dusza artysty, możesz zrobić z tego własny biznes. Opcji masz naprawdę wiele, a możliwości dotarcia do klientów są praktycznie nieograniczone. Dużą popularnością cieszą się obrazy abstrakcyjne czy w stylu orientalnym. Możesz też zamiast farby wybrać inną technikę – na przykład malować tuszem. Jeśli posiadasz talent plastyczny, nie musisz zresztą ograniczać się tylko do obrazów. Swoje dzieła możesz nanosić chociażby na kartki okolicznościowe czy ubrania.

Wskazówki:

 • pamiętaj, by wykonywać profesjonalne zdjęcia Twoich dzieł tak, by móc promować je w internecie;
 • możesz pomyśleć na odtworzeniu swojej sztuki w kilku formatach. Nie ograniczaj się tylko do obrazów. Nanoś swoje prace na gadżety, ubrania czy kartki okolicznościowe.

5. Własny biznes cukierniczy

Jeśli lubisz spędzać czas w kuchni, możesz pomyśleć o zmienieniu swojego hobby w opłacalny biznes. Własne czekoladki, babeczki czy dżemy mogą być świetnym produktem do sprzedaży w internecie. Dużą popularnością cieszą się teraz wegańskie ciasta czy zdrowe wypieki bez cukru i glutenu. Możesz też pomyśleć o niestandardowych słodkościach na konkretne okazje.

Wskazówki:

 • sprzedając produkty spożywcze, pamiętaj o obowiązku poinformowania kupujących o ich składzie;
 • upewnij się, że oferowana przez Ciebie cena jest opłacalna. Pod uwagę weź zarówno koszt składników, jak i opakowań czy prądu zużywanego przy produkcji;

6. Ceramika

Ręcznie robione naczynia czy doniczki cieszą się dużym zainteresowaniem, a na rynku wciąż jest niewiele takich propozycji. Jeśli więc posiadasz zdolności manualne, może to być dobry pomysł na biznes. Produkcja naczyń wymaga jednak specjalnych narzędzi, przede wszystkim pieca do wypalania. Możesz jednak pomyśleć o innych alternatywach – na przykład wybrać glinę, z której można wykonywać donice, rzeźby czy ozdoby.

Wskazówki:

 • jeśli nie chcesz angażować się w wypalanie naczyń, Twój biznes może sprowadzać się do ozdabiania gotowych produktów, na przykład za pomocą specjalnych pisaków;
 • dekorowanie naczyń czy formowanie ich z gliny jest bezpieczne, dlatego możesz zaangażować w to nawet młodszych członków rodziny.

 

Skomentuj

Spodnie damskie

Spodnie damskie – poznaj 4 najmodniejsze fasony

jak zarabiać na Instagramie

Jak zarabiać na Instagramie na 4 sposoby?