program afiliacyjny
w ,

Jak zarabiać na programie afiliacyjnym?

Program afiliacyjny to technika marketingu internetowego, na której zyskują obie strony – sprzedawca i osoba promująca jego produkty. Jeśli masz bloga, stronę internetową czy media społecznościowe z grupą zaangażowanych odbiorców, nawiązanie współpracy z reklamodawcą może być dla Ciebie sposobem na dodatkowe zyski.

Czym jest program afiliacyjny?

Program afiliacyjny to jedna z najstarszych praktyk marketingowych. Opiera się na współpracy reklamodawcy (sprzedawcy) z partnerem afiliacyjnym (afiliantem) pośredniczącym przy sprzedaży. Zadaniem partnera jest rekomendowanie produktów sprzedawcy. Może wykorzystać do tego blog, social media czy stronę internetową.

Najczęściej odbywa się to w formie recenzji czy poradników. Partner przy zamieszczonym wpisie zostawia baner albo link do oferty sprzedawcy. W przypadku zakupu dokonanego przez klienta za pomocą linku afiliacyjnego, otrzymuje natomiast wynagrodzenie. Program afiliacyjny jest więc korzystny dla obu stron. Sprzedawca może dotrzeć do szerszego grona klientów, wykorzystując zasięgi partnera. Partner natomiast zyskuje dodatkowy dochód i to bez większego wysiłku.

Zobacz też: https://kasanaobcasach.pl/blog-z-pasji-moze-przeksztalcic-sie-w-dobry-biznes-zarabianie-na-blogu/56234

Modele wynagrodzeń

Marketing afiliacyjny bazuje na trzech modelach wynagrodzeń za określony efekt. Są to:

 • PPL (Pay Per Lead) – w przypadku tego modelu partner otrzymuje pieniądze za wypełnienie formularza (podanie danych kontaktowych przez odwiedzającego stronę);
 • PPC (Pay Per Click) – określona kwota przyznawana jest partnerowi za kliknięcie w reklamę;
 • PPS (Pay Per Sale) – partner otrzymuje określoną część przychodu z zakupu.

Wysokość zarobków zależy od umiejętności i zasięgów. Najlepsi partnerzy afiliacyjni są w stanie zarobić nawet kilkaset złotych miesięcznie.

Jak zarabiać na programie afiliacyjnym?

Program afiliacyjny jest pasywnym źródłem dochodu. Przy jego wykorzystaniu możesz łatwo zarabiać pieniądze pod warunkiem, że wiesz, które mechanizmy marketingu działają najlepiej. Jeśli chcesz szybko zacząć czerpać zyski ze współpracy ze sprzedającym, wciel w życie kilka podstawowych zasad przydatnych w marketingu afiliacyjnym.

 1. Na początek zachowaj cierpliwość
  O ile nie jesteś znanym influencerem, to początki marketingu afiliacyjnego nie przyniosą Ci dużych zysków. Musisz stopniowo zbudować swoją pozycję, wrzucając na swojego bloga czy profil w mediach społecznościowych wartościowe treści. Świetnie sprawdzi się też uczestniczenie w imprezach marketingowych czy seminariach, gdzie poznasz nowych ludzi.
 2. Pamiętaj, że wybór produktu ma znaczenie
  Zamiast skupiać się na ilości, postaw na jakość. Wybierz tylko kilka produktów, które cieszą się popularnością albo są uniwersalne. Aby program afiliacyjny przynosił zyski, musisz zadbać o rozeznanie na rynku. Jeśli masz dobry ruch na swojej stronie, monitoruj go, by poznać zachowania potencjalnych klientów. Dowiedz się, kto najczęściej na nią zagląda. Wybierając produkty, które zareklamujesz, myśl o swoich odbiorcach. Jeśli oferta będzie spójna z ich potrzebami i stylem życia, istnieje duża szansa, że wielu z nich kupi rekomendowany przez Ciebie produkt.
 3. Testuj i wprowadzaj zmiany
  Monitoruj ruch i wydajność akcji afiliacyjnej także po to, by odkryć, które techniki sprawdzają się najlepiej. Dzięki temu dowiesz się, jakie działania powtórzyć w przyszłości, a które lepiej zmienić. Znaczenie mogą mieć nawet szczegóły – chociażby miejsce, w którym umieścisz na stronie banner reklamujący produkt. Porównuj swoje wyniki i wyciągaj wnioski.
 4. Cały czas pozostań na bieżąco
  Marketing internetowy rozwija się obecnie w niesamowitym tempie. To, co działa w przypadku programu partnerskiego dziś, może więc nie być najlepszą opcją jutro. Jeśli chcesz w pełni wykorzystać możliwości programu afiliacyjnego, koniecznie pozostań na bieżąco z najnowszymi technikami i trendami.
 5. Rozwijaj swoje zdolności marketingowe
  Ogromne znaczenie w przypadku programu afiliacyjnego będą mieć Twoje zdolności marketingowe. To na nich opiera się cały Twój sukces. Z odpowiednią wiedzą z zakresu marketingu dotrzesz do szerszego grona odbiorców, lepiej zareklamujesz produkt i zbudujesz zaangażowaną społeczność. Jeśli nie wiesz zbyt wiele o takich zagadnieniach jak SEO, e-mail marketing czy optymalizacja konwersji, zadbaj o uzupełnienie braków w wiedzy. W internecie jet wiele darmowych kursów i poradników, które dostarczą Ci niezbędnych informacji. Co więcej, zdobyta wiedza nie tylko pomoże Ci lepiej zarabiać na programie afiliacyjnym, ale także przyda się przy promocji Twojej działalności, strony internetowej czy konta w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

biznes z niskim wkładem

Biznes, który możesz zacząć już teraz

bioróżnorodność

Projekt Bioróżnorodność na terenie L`Oréal Warsaw Plant