biznes z niskim wkładem
w ,

Biznes, który możesz zacząć już teraz

Własny biznes to dla wielu osób wciąż tylko marzenie. W niektóre pomysły trzeba zainwestować dużo czasu oraz pieniędzy i to bez gwarancji sukcesu. Wbrew powszechnej opinii nie zawsze trzeba jednak koncentrować się na logistyce czy szukaniu kapitału. Biznes z niskim wkładem początkowym też może odnieść sukces. Co więcej, możesz go zacząć praktycznie od zaraz.

Jak zacząć własny biznes, gdy nie masz czasu albo pieniędzy?

Jest kilka pomysłów na to, jak zacząć własny biznes z niskim wkładem czy napiętym grafikiem. Pamiętaj jednak, że wciąż potrzebujesz zapracować na markę i dotrzeć do klientów. Dobrym sposobem na zaczęcie praktycznie od zaraz będzie:

 1. Własna książka
 2. Produkty cyfrowe
 3. Plakaty i kartki
 4. Sprzedaż usług
 5. Ręcznie robione artykuły
 6. Program członkowski

1. Własna książka

Książka to produkt, o którym możesz pomyśleć nawet, jeśli nie masz dużo czasu czy pieniędzy na start. Jeśli jednak chcesz realnie na niej zarobić, musisz wpasować się w zapotrzebowanie rynku. Najlepiej sprawdzą się w tym wypadku różnego rodzaju poradniki czy książki z przepisami. Jeśli więc masz wiedzę, którą warto się podzielić, napisanie książki może być świetną opcją dla Ciebie.

Taki pomysł na własny biznes sprawdzi się szczególnie jeśli prowadzisz już blog czy profil na mediach społecznościowych i masz swoje grono odbiorców. Możesz też pomyśleć o nawiązaniu współpracy z wydawnictwem albo selfpublishingu. Ta druga opcja będzie jednak od Ciebie wymagała nakładów finansowych. Pamiętaj jednak, że jeśli inwestycja się zwróci, będziesz mieć znacznie większy zysk niż w przypadku współpracy z wydawnictwem.

Zobacz też: Blog z pasji może przekształcić się w dobry biznes – zarabianie na blogu

2. Biznes z niskim wkładem: Produkty wirtualne

Obecnie świetną opcją są produkty wirtualne. Nie bez powodu jest to biznes z niskim kapitałem polecany praktycznie każdemu. Wiele osób już korzysta z jego możliwości. A zalet jest co najmniej kilka. Przede wszystkim nie musisz martwić się o koszty związane z fizycznym stworzeniem produktów, ich magazynowaniem czy wysyłką. Wydatki w przypadku produktów wirtualnych są praktycznie zerowe, za to zyski mogą być naprawdę spore.

Zastanów się, co możesz zaoferować ludziom, by chcieli to kupić? Biznes z niskim wkładem to będzie też kurs albo zestaw szkoleń online? A może zamiast zdecydować się na wydanie książki, wybierzesz formę ebooka? Podobnie jak w przypadku wydania książki, tutaj duże znaczenie ma wpasowanie się w zapotrzebowanie rynku. Koniecznie musisz zadbać także o zareklamowanie swoich usług, by potencjalni klienci w ogóle dowiedzieli się, że możesz im coś zaoferować. Jest to jednak warte zachodu, bo dobrze sprzedający się produkt wystarczy stworzyć raz, a zyski można z niego czerpać regularnie.

3. Plakaty i kartki

Jeśli masz artystyczne zdolności albo zmysł estetyczny możesz też pomyśleć o drukowaniu plakatów czy kartek na różne okazje. Upewnij się jednak, że nie naruszasz czyichś praw autorskich. Najlepiej więc, by drukowane zdjęcia czy rysunki był Twojego autorstwa. W ten sposób zyskasz podwójnie – zarobisz, a jednocześnie wzmocnisz rozpoznawalność swojej marki. Jeśli natomiast chcesz legalnie wykorzystać czyjąś pracę, możesz to zrobić w ramach domeny publicznej albo kupić licencję do danej grafiki.

4. Sprzedaż usług

Oprócz produktów możesz pomyśleć też o sprzedaży usług. Wówczas zamiast fizycznych rzeczy klienci będą kupować Twój czas i Twoje umiejętności. Może świetnie piszesz, umiesz programować czy jesteś trenerem – to tylko kilka przykładów usług, które możesz oferować. To z jednej strony biznes z niskim kapitałem, z drugiej strony duży potencjał, by dobrze zarobić. Możesz wykorzystać swój talent i umiejętności, na które obecnie jest popyt. Wcale nie musisz przy tym rezygnować ze swojej pracy. Własny biznes może stać się dla Ciebie dodatkowym źródłem dochodu.

Pomyśl też o połączeniu swoich usług z produktami fizycznymi. Na przykład jeśli jesteś fotografem możesz oferować nie tylko swoje usługi na uroczystościach, ale także możliwość zamówienia gotowych już zdjęć czy wykupienia do nich licencji.

5. Ręcznie robione artykuły

Na ręcznie robione artykuły obecnie jest ogromny popyt. Ofert na rynku jest jednak stosunkowo niewiele. Jeśli masz zdolności plastyczne możesz pomyśleć o malowaniu butów, ceramiki, a nawet obrazów. Świetnym pomysłem będzie też rzeźbienie w drewnie. Jeśli natomiast nie masz talentu plastycznego, istnieją też alternatywy praktycznie dla każdego. Możesz pomyśleć o wykonywaniu nadruków na zamówienie, robieniu mydeł czy świec.

Taki biznes z niskim kapitałem na start pozwoli Ci połączyć pasję z pracą, a może nawet znaleźć nowe hobby. To na Twojej głowie będzie jednak wówczas nie tylko wytworzenie produktów, ale i ich sprzedaż i wysyłka. Musisz więc zadbać o miejsce na magazynowanie produktów i sprawny proces wysyłki.

Zobacz też: https://kasanaobcasach.pl/pomysl-na-biznes-6-sposobow-na-wlasny-biznes/73391

6. Program członkowski

Dobrym pomysłem na biznes jest obecnie także członkostwo online. Świetnie sprawdzi się, jeśli masz już zaangażowaną społeczność. Taki program członkowski będzie działał na podobnych zasadach co subskrypcja. Możesz zaoferować klientom wirtualny produkt lub usługę w zamian za dokonywanie cyklicznych płatności.

Na pewno możesz pomyśleć o programie członkowskim, jeśli jesteś trenerem personalnym czy ekspertem w jakiejś dziedzinie.  Pamiętaj jednak, by odpowiednio zareklamować swoją ofertę. Możesz pomyśleć chociażby o e-mail marketingu. Jeśli chcesz zwiększyć zainteresowanie, twórz wideo z zapowiedziami kolejnych usług czy produktów, które pojawią się w ramach programu. Możesz też zamieszczać opinie osób, które już z niego korzystają. Będzie to dla Ciebie najlepsza rekomendacja.

Biznes z niskim wkładem: o czym warto pamiętać na start?

 • Nawet najlepszy pomysł na biznes na nic się nie zda, jeśli ludzie nie będą wiedzieli o Twoim produkcie. Pamiętaj więc, by już na starcie zadbać o marketing. Na start świetnie sprawdzą się chociażby bezpłatne kursy marketingowe;
 • Cena ma ogromne znaczenie. Jeśli będzie zbyt niska, klienci pomyślą, że idzie ona w parze z niską jakością. Za wysoka prawdopodobnie ich odstraszy;
 • Na początku może wydawać Ci się, że wszystko musi być idealne. Pamiętaj jednak, że ważniejsze są rzeczy skończone niż dopracowane w każdym calu;
 • Już na starcie stwórz biznesplan. Zaplanuj najbliższe cele i wyznacz te bardziej ambitne, które chcesz osiągnąć, gdy uda Ci się zdobyć pierwszych klientów;
 • Obserwuj rynek. Myśl, na co jest popyt i jak możesz poszerzyć swoją ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziedziczenie długów

Dziedziczenie długów – co zrobić, żeby długi rodziców nie przeszły na dzieci

program afiliacyjny

Jak zarabiać na programie afiliacyjnym?