w ,

Czy można przewidzieć zawody przyszłości?

Planując swoją karierę zawodową, chciałbyś mieć pewność, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie. Jednak czy przewidzenie tzw. zawodów przyszłości jest w ogóle możliwe?

Informatycy pilnie poszukiwani.

Podejmując decyzję o wyborze przyszłego zawodu, powinieneś poznać wymagania rynku pracy. Tylko branże stale rozwijające się gwarantują pewne zatrudnienie oraz możliwość zawodowego rozwoju.

Do jednych z najbardziej rozwijających się dziedzin na polskim rynku pracy jest z pewnością informatyka oraz szeroko pojęta telekomunikacja. Wzrost znaczenia Internetu w codziennym życiu ludzi sprawia, że coraz więcej firm potrzebuje pracowników do tzw. działów IT, którzy będą odpowiedzialni za właściwą komputeryzację przedsiębiorstwa. Ponadto wzrost roli Internetu i mediów społecznościowych wymaga na pracodawcach zadbanie o właściwy wizerunek firmy w sieci, a co za tym idzie – stworzenia nowych miejsc pracy dla marketingowców, PR-owców czy wyspecjalizowanych programistów.

Opieka zdrowotna również w cenie.

Doradcy zawodowi uważają również, że coraz popularniejszymi zawodami w przyszłości będą zawody powiązane z szeroko rozumianą opieką zdrowotną. I nie chodzi tutaj jedynie o lekarzy specjalistów. Z każdym rokiem wzrasta zapotrzebowanie na wyspecjalizowanych opiekunów zdrowotnych. Potrzebni są oni nie tylko w placówkach medycznych (np. szpitalach), ale również w ośrodkach zajmujących się opieką nad chorymi dziećmi czy osobami starszymi (np. hospicja, domy spokojnej starości). 

Połączenie wiedzy teoretycznej z praktyką.

Przewidzenie zawodów przyszłości nie jest proste. Jednak chcąc mieć poczucie bezpieczeństwa zawodowego, powinieneś skierować swoją uwagę na kierunki techniczne. Polski rynek przesycony jest humanistami, którzy nie mogą znaleźć zatrudnienia. Kluczem do sukcesu na rynku pracy jest posiadanie wiedzy teoretycznej, którą będziesz umiał wykorzystać w praktyce. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

gotowanie samemu

Gotowanie samemu? Sprawdź dlaczego to najlepsze rozwiązanie i dlaczego warto przygotowywać posiłki samodzielnie

owoce indeks glikemiczny

Czy suplementy mogą zastąpić prawdziwe owoce?