Design i wnętrze

Ślub w romantycznym świetle świec

O ślubie jak z bajki marzy prawie każda panna młoda. Urokliwe miejsce blisko natury, przepiękne stroje i dekoracje, wykwintne dania oraz doskonała muzyka – wszystko to może sprawić, że przyjęcie weselne stanie się najpiękniejszą chwilą w życiu. Jeśli dodatkowo zadbamy o romantyczne światło świec, stworzymy prawdziwie bajkową atmosferę tego wyjątkowego wydarzenia. A rozwiązań jest nieskończenie wiele.

Świetlana droga nowożeńców

Nic tak pozytywnie nie wpływa na nasze samopoczucie jak blask świec rozpalanych po zmroku. Planując przyjęcie weselne w godzinach wieczornych, warto pomyśleć o niezwykle efektownym oświetleniu ścieżki prowadzącej wprost do wejścia, gdzie z powitaniem czekać będą wzruszeni rodzice nowożeńców.  – W tym celu możemy wykorzystać kulistą formę świeczników, koniecznie w jasnych barwach, udekorowaną ciekawymi zdobieniami w postaci roślinnych wzorów lub urokliwy, stylizowany na kryształ świecznik w kolorze złotym. Szykownie prezentować się będą także niewielkie punkty świetlne w eleganckich wysokich, szklanych wazonach lub lampiony, które świetnie pasować będą do rustykalnego otoczenia – podpowiada Hanna Maruta, główny stylista marki home&you.

Stół pełen magii

Spektakularne wrażenie na wszystkich uczestnikach przyjęcia weselnego zrobi sala pełna naturalnego światła. Przepięknie udekorowane świecznikami stoły czy rozwieszone pod sufitem lampiony, to tylko niektóre z dostępnych propozycji. – Wybór tych pierwszych powinien być dokładnie przemyślany, by forma i kolorystyka świeczników doskonale współgrała z pozostałymi ślubnymi dekoracjami. Można nawiązać do motywu przewodniego wydarzenia, którym są kwiaty i postawić na taką właśnie formę – w naszej kolekcji znaleźć można świecznik w postaci rozwiniętego pąka róży w wersji zarówno płaskiej, jaki i na nóżce – doradza stylista home&you. Na stołach pięknie prezentować się będą pływające świece w szklanych, przeźroczystych naczyniach wypełnionych wodą i pąkami lub płatkami ulubionych kwiatów. Romantyczny nastrój pomogą stworzyć świeczniki w kształcie wysmukłego kielicha, którego subtelny, koronkowy wzór podkreśli podniosły charakter wydarzenia.

30123_bia_swczn_l_lacello_swiecznik_39_pln 17417_sre1_swczn_cristal_rose_swiecznik_19_pln 34379_tur_lam_m_feuille_lampion_79_pln 27883_bia_lam_luba_lampion_89_pln 33909_zlo_swczn_m_piki_swiecznik_19_pln

Nie tylko w blasku księżyca

W ostatnich latach rosnąca popularnością cieszą się plenerowe przyjęcia weselne. I choć ryzyko związane z nieprzychylną aurą może zakłócić spokój pary młodej, to efekt wizualny, jaki osiągniemy oświetlając ogród blaskiem świec, zapierać będzie dech w piersiach. Przystrójmy otoczenie małymi i dużymi lampionami, które najlepiej sprawdzą się porozwieszane na gałęziach drzew i ukryte między krzewami czy pękami traw. Niezwykle efektownie wyglądać będą, wykonane z metalu lub szkła, ażurowe elementy z pięknym ornamentowym wzorem lub proste, uniwersalne formy. Taniec w blasku świec, płomyki tańczące w kryształowych kieliszkach i ogień odbijający się w oczach ukochanej czy ukochanego to jeden z najpiękniejszych elementów całego wieczoru.

Ślubne aranżacje wnętrz i otoczenia z wykorzystaniem świec to niezwykle efektowna ozdoba każdego wydarzenia. Właściwy wybór oraz umiejętne dopasowanie świeczników i lampionów do pozostałych dekoracji sprawią, że będzie to bez wątpienia wyjątkowy i niezapomniany dzień.

Skomentuj

Zobacz też:

Design i wnętrze Ekologiczny dom Poradnik domowy

Sprzątanie po remoncie

Każdy prędzej czy później, miał lub będzie miał do czynienia z remontem. Remont, jak remont, ale sprzątanie po remoncie to
Design i wnętrze Ekologiczny dom Poradnik domowy

Wskazówki od pokojówki czyli skuteczne sprzątanie

Jeśli jest ktoś kto najlepiej zna tajniki sprzątania to bez wątpienia są to pokojówki. Dziś przygotowaliśmy dla was kilka wskazówek