Moda uroda Poradnik domowy

Top 5 blogów o szyciu

Dla tych dziewczyn szycie to życie, choć niekoniecznie pochłania cały ich czas. Autorki blogów, które znalazły się w naszym zestawieniu, szyją zazwyczaj po godzinach i w ramach hobby, w którym osiągnęły wysoki poziom zaawansowania, a nawet perfekcję. Z ich pomocą z pewnością łatwiej przekonacie się do maszyny.

Oulala

Na blogu Uli Morawskiej szyjące mamy znajdą mnóstwo inspirujących pomysłów na ubranka i gadżety dla swoich pociech, od sukienek i bluzeczek, przez edukacyjne maty i zabawki, po karnawałowe stroje. Przed zajęciem miejsca przy marzenie warto zajrzeć do zakładki „Kurs szycia online”, gdzie przedstawione są podstawy nauki szycia, włącznie z poradami na temat wyboru materiałów i wyliczeniem błędów najczęściej popełnianych przez krawcowe. Autorka bloga prowadzi także swój kanał na YouTube, na którym w kolejnych filmach krok po kroku przeprowadza chętnych przez poszczególne etapy szycia.

 

Martiarti

Na tym blogu mamy szansę podejrzeć warsztat prawdziwej projektantki. Jego autorka Martyna jest technologiem odzieży i posiadaczką dyplomu z Projektowania Ubioru w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru, a fach szlifowała między innymi na stażu u Mariusza Przybylskiego,. Nowoczesny, modowy sznyt jest widoczny w jej pracach, choć w formie skłania się ku prostocie. Poza wskazówkami, poradami i kursami szycia, publikuje tez zestawienia trendów, pozwalające trzymać rękę na modowym pulsie.

 

ByMondfee

Autorka bloga Agnieszka przekonuje, że zabierając się za szycie nie potrzeba szczególnych umiejętności krawieckich, a żeby wzbogacić szafę o nowy, własnoręcznie stworzony ciuch, wystarczy jedno popołudnie. Tu coś dla siebie znajdą zwłaszcza fanki minimalizmu i dresówek. Autorka lubuje się w prostych, nowoczesnych i ponadczasowych formach, wyjątek robiąc jedynie dla projektów, które tworzy dla syna.

 

Żorżet 

Choć nazwa bloga sugeruje szycie z wysokiej półki, jego autorka Wioletta lubuje się w ubraniach casualowych, szytych z klasycznej, dresowej dzianiny, bawełny czy jeansu. Zamiennie z instrukcjami szycia spodni, bluzek, kap czy toreb (tych ostatnich na blogu jest szczególnie dużo), na jej stronie znajdziemy wskazówki i porady dotyczące podstaw szycia, takich jak wybór bębenka czy igły, obszywanie dekoltu czy robienie zaszewek.

 

Joulenka

Julia Marek nazywa swój blog „pierwszym w Polsce, który porusza temat rozsądnego tworzenia”, rozumianego jako przywiązanie do detali i przedkładanie jakości nad ilość. Porady szyciowe są ważnym elementem strony, ale obok nich znajdziemy także treści lifestyle’owe, luźno lub kompletnie nie związane z szyciową tematyką. Joulenka podpowie między innymi, na jakie tkaniny można trafić za granicą, pokaże, co kryje w sobie maszyna do szycia, zdradzi ciekawostki z odzieżowego światka i doradzi, które szyciowe kursy z sieci są naprawdę warte uwagi.

 

Skomentuj

Zobacz też:

Poradnik domowy Ekologiczny dom

Jak prawidłowo myć okna?

Czyste lśniące okna to najlepsza ozdoba mieszkania. Niestety mało kto lubi je myć, a winne temu są najczęściej uporczywe smugi.
Moda uroda

Skarpety nieuciskowe – dla kogo?

Przeglądając oferty sklepów z asortymentem bieliźniarskim, tych internetowych i tych stacjonarnych coraz częściej możemy trafić na zakładkę „Skarpety zdrowotne”. Bywa,