w ,

Top 5 blogów o szyciu

Dla tych dziewczyn szycie to życie, choć niekoniecznie pochłania cały ich czas. Autorki blogów, które znalazły się w naszym zestawieniu, szyją zazwyczaj po godzinach i w ramach hobby, w którym osiągnęły wysoki poziom zaawansowania, a nawet perfekcję. Z ich pomocą z pewnością łatwiej przekonacie się do maszyny.

Oulala

Na blogu Uli Morawskiej szyjące mamy znajdą mnóstwo inspirujących pomysłów na ubranka i gadżety dla swoich pociech, od sukienek i bluzeczek, przez edukacyjne maty i zabawki, po karnawałowe stroje. Przed zajęciem miejsca przy marzenie warto zajrzeć do zakładki „Kurs szycia online”, gdzie przedstawione są podstawy nauki szycia, włącznie z poradami na temat wyboru materiałów i wyliczeniem błędów najczęściej popełnianych przez krawcowe. Autorka bloga prowadzi także swój kanał na YouTube, na którym w kolejnych filmach krok po kroku przeprowadza chętnych przez poszczególne etapy szycia.

 

Martiarti

Na tym blogu mamy szansę podejrzeć warsztat prawdziwej projektantki. Jego autorka Martyna jest technologiem odzieży i posiadaczką dyplomu z Projektowania Ubioru w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru, a fach szlifowała między innymi na stażu u Mariusza Przybylskiego,. Nowoczesny, modowy sznyt jest widoczny w jej pracach, choć w formie skłania się ku prostocie. Poza wskazówkami, poradami i kursami szycia, publikuje tez zestawienia trendów, pozwalające trzymać rękę na modowym pulsie.

 

ByMondfee

Autorka bloga Agnieszka przekonuje, że zabierając się za szycie nie potrzeba szczególnych umiejętności krawieckich, a żeby wzbogacić szafę o nowy, własnoręcznie stworzony ciuch, wystarczy jedno popołudnie. Tu coś dla siebie znajdą zwłaszcza fanki minimalizmu i dresówek. Autorka lubuje się w prostych, nowoczesnych i ponadczasowych formach, wyjątek robiąc jedynie dla projektów, które tworzy dla syna.

 

Żorżet 

Choć nazwa bloga sugeruje szycie z wysokiej półki, jego autorka Wioletta lubuje się w ubraniach casualowych, szytych z klasycznej, dresowej dzianiny, bawełny czy jeansu. Zamiennie z instrukcjami szycia spodni, bluzek, kap czy toreb (tych ostatnich na blogu jest szczególnie dużo), na jej stronie znajdziemy wskazówki i porady dotyczące podstaw szycia, takich jak wybór bębenka czy igły, obszywanie dekoltu czy robienie zaszewek.

 

Joulenka

Julia Marek nazywa swój blog „pierwszym w Polsce, który porusza temat rozsądnego tworzenia”, rozumianego jako przywiązanie do detali i przedkładanie jakości nad ilość. Porady szyciowe są ważnym elementem strony, ale obok nich znajdziemy także treści lifestyle’owe, luźno lub kompletnie nie związane z szyciową tematyką. Joulenka podpowie między innymi, na jakie tkaniny można trafić za granicą, pokaże, co kryje w sobie maszyna do szycia, zdradzi ciekawostki z odzieżowego światka i doradzi, które szyciowe kursy z sieci są naprawdę warte uwagi.


  1. Masz mały budżet reklamowy? Sprawdź te niskokosztowe sposoby promocji, dzięki którym będziesz mógł reklamować się w sieci
  2. Tworzenie ciekawych treści i zdobywanie czytelników to dopiero kolejny krok. Wszystko zaczyna się od założenia bloga
  3. Jak skutecznie prowadzić profil na LinkedInie?

Originally posted 2016-12-08 18:11:54.

Skomentuj

blogi dietetyczne

Top 5 blogów fitness

Oświetlenie w kuchni

Oświetlenie w kuchni: zbuduj wymarzoną kuchnie – pamiętaj o oświetleniu