Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Wakacyjna apteczka – co powinno się w niej znaleźć?

wakacyjna apteczka

Poniższe zestawienie prezentuje wybrane produkty  które mogą przydać się w czasie wakacyjnych przygód. Zostały w nim krótko omówione: plastry PREL®, test ciążowy Quixx®, LIVEX 4TE®, CI-TRI-MAG FORTE ® oraz Multiflav®.

Rozgrzewanie i schładzanie
PREL® red i PREL® blue to plastry hydrożelowe, oparte na innowacyjnej formule Hydronique®.
Hydrożelowy plaster rozgrzewający PREL® red zawiera kapsaicynę oraz salicylan glikolu. Plaster idealnie nadaje się do zastosowania w okolicach: krzyża, karku i mięśni – zarówno w domu, jak i w pracy. Pełen efekt rozgrzewający osiąga się po 15-30 minutach po jego aplikacji. Rozgrzewający plaster PREL® red nie podrażnia, ani nie odparza skóry, pozwalając jej oddychać. Nie pozostawia śladów na ubraniu.

Hydrożelowy plaster chłodzący PREL® blue zawiera mentol, który przez swoje chłodzące działanie, zmniejsza obrzęki pourazowe. Idealnie sprawdzi się również wspomagająco w przypadku nadwyrężenia i naciągnięcia mięśni,   a także w kurczach mięśniowych. Oprócz przyjemnego uczucia chłodu, PREL® blue nie zostawia śladów na ubraniu, pozwala skórze oddychać.

Plastry PREL® można dowolnie przycinać. Na skórze mogą pozostawać maksymalnie do 8 godzin, można je więc stosować do 4 razy na dobę. Polecane są dla osób dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia. Można je używać długotrwale, jednak jeśli dolegliwości nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem. Cena za opakowanie zawierające 1 sztukę plastra wynosi około 3,90 zł, a za opakowanie zawierające 3 sztuki  około 10 zł.

Sprawdź się szybko
Quixx® to płytkowy test ciążowy, umożliwiający wykonanie testu już w pierwszym dniu planowanej miesiączki. Test przeznaczony jest do jakościowego oznaczenia ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej (HCG) w moczu. Najlepiej wykonać go z próbki pierwszego, porannego moczu, ponieważ wtedy stężenie HCG jest największe, choć oczywiście można go wykonać o dowolnej porze dnia.

Na wynik testu trzeba poczekać 5 minut, a jego interpretacja jest bardzo łatwa. Czerwone paski, pojawiające się zarówno w okienku testowym, jak i w okienku kontrolnym, oznaczają ciążę, pojedynczy czerwony pasek widoczny wyłącznie w okienku kontrolnym potwierdza brak ciąży. Jeżeli po wykonaniu testu nie pojawi się żaden pasek, lub pojawi się wyłącznie w okienku testowym to najprawdopodobniej test został źle wykonany i należy go powtórzyć przy użyciu nowego zestawu.
Quixx® jest dostępny w aptekach, w cenie około 9,60 zł za opakowanie.

Grilluj na zdrowie
LIVEX 4TE® to suplement diety, którego składnik wspomaga prawidłowy proces trawienia (Cynara scolymus) i zachowanie zdrowej wątroby  (Silybum marianum). Produkt zawiera aż cztery składniki aktywne, tworzące unikalny 4 Liv Complex, w skład którego wchodzą:
•    fosfolipidy (lecytyna sojowa) są składnikiem budulcowym błon komórkowych organizmu1,
•    wyciąg z ziela karczocha – wspomaga prawidłowe procesy trawienne2,
•    ekstrakt z ostropestu plamistego – sprzyja utrzymaniu zdrowej wątroby3,
•    wyciąg z ostryżu długiego – wspomaga prawidłowe funkcjonowanie wątroby.

4 Liv Complex został wzbogacony o witaminy z grupy B, które przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. Sugerowana cena dla pacjenta – około 12,50 zł
za opakowanie 60 kapsułek – miesięczną suplementację.

Zwiększasz aktywność fizyczną – pamiętaj o magnezie
CI-TRI-MAG FORTE® to innowacyjny preparat magnezowy wysokiej jakości. Preparat ten dostarcza maksymalną dzienną dawkę magnezu (120 mg) wysycającą wchłanialność4, w postaci dobrze rozpuszczalnej soli cytrynianu trójmagnezowego. Zastosowana w preparacie technologia RGD (Rapid Gastro Dissolution) pozwala na uwalnianie jonów magnezu już w pierwszych odcinkach jelita cienkiego, co zapewnia szybsze wchłanianie. CI-TRI-MAG FORTE® zawiera również witaminy B6 oraz D3.

Magnez przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych w okresach wzmożonego wysiłku umysłowego, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz mięśni, a także w utrzymaniu zdrowych kości – szczególnie ważne dla osób prowadzących aktywny tryb życia oraz uprawiających sport. Przyczynia się również do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.
CI-TRI-MAG FORTE® jest dostępny w aptekach, w cenie około 10 zł za opakowanie wystarczające na miesięczną suplementację.

Zadbaj o nogi
MULTIFLAV® to nowoczesny, wieloskładnikowy preparat oparty na Micro Flavo 5 Complex. Jego składniki zmniejszają uczucie „ciężkich nóg” (Ruscus aculeatus), wspomagają prawidłową produkcję kolagenu, między innymi w żyłach kończyn dolnych (witamina C), powalają zachować właściwe funkcjonowanie żył (Vitis vinifera).

Micro Flavo 5 Complex to:
•    zmikronizowana diosmina z hesperydyną – mikronizacja diosminy gwarantuje lepszą wchłanialność, efektywniejsze wykorzystanie przez organizm oraz wyższą skuteczność działania5,
•    wyciąg z ruszczyka kolczastego (standaryzowany na 8% ruskogenin) oraz wyciąg z pestek winogron (standaryzowany na 95% oligoproantocyjanidyn) – pomagają w zmniejszaniu uczucia „ciężkich nóg” oraz wspomagają utrzymanie dobrej kondycji żył kończyn dolnych,
•    witamina C – przyczynia się do właściwej produkcji włókien kolagenowych (ważnego składnika ścian żylnych), w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych6.

MULTIFLAV® stosuje się po jednej tabletce dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Sugerowana cena dla pacjenta – około 11 zł za opakowanie zawierające 30 tabletek oraz około 18 zł za opakowanie 60 tabletek.

__________________

1.    Küllenberg et al.; “Health effects of dietary phospholipids”, Lipids in Health and Disease 2012, 11:3.
2.    Lattanzio V., Kroon P. et al.; “Globe artichoke: A functional food and source of nutraceutical ingredients”, Journal of Functional Foods I (2009), 131-144.
3.    Silybum marianum (Milk Thistle);  “Monograph Alternative Medicine Review” Vol. 4, N˚4, 1999.
4.    Fine K.D., Carol A., Santa Ana C.A., Porter J.L. and Fordtran J.S.; “ Intestinal absorption of magnesium from food and supplements”, J.Clin. Invest. Vol. 88, 396-402, August 1991.
5.    R. C. Garner i wsp. 2002;  “Comparison  of  the  Absorption  of  Micronized   (Daflon 500® mg)  and   Nonmicronized
14C-Diosmin Tablets After Oral Administration to Healthy Volunteers by Accelerator Mass Spectrometry and Liquid Scintillation Counting”. Journal of Pharmaceutical Sciences, vol. 91, no.1;
6.    Shils ME., Shike M., Ross AC. Caballero B., Cousins R, 2014;  “Modern Nutrition in Health and Disease”. Lippincott Williams & Wilkins, Baltimore, Philadelphia.

Skomentuj