w

Fakty i mity na temat feromonów

Jakiś czas temu na naszych półkach sklepowych pojawiły się kosmetyki zapachowe z dodatkiem feromonów płciowych syntetycznych. Coraz więcej osób przyznaje, że kupuje takie perfumy i balsamy do ciała zawierające odpowiedniki ludzkich feromonów, z uwagi na ich reklamy. Wokół feromonów syntetycznych w ciągu tych kilku lat narosło wiele historii. Nie wszystkie z nich są jednak faktycznie zgodne z prawdą.

Wiele osób wyolbrzymia bowiem działanie feromonów i traktuje je prawie jak narkotyki.

W praktyce, feromony syntetyczne płciowe działają dokładnie tak samo jak te wyprodukowane w sposób naturalny przez człowieka. Zaprojektowano je i wytworzono z myślą o osobach, które mają problemy ze znalezieniem partnera i które faktycznie produkują feromonów płciowych znacznie mniej, niż inni. Faktycznie, na skutek ewolucji wiele osób zatraciło taką możliwość i wytwarza jedynie śladowe ilości feromonów. Jest to problem, ponieważ dzięki feromonom zwracamy uwagę na osobniki płci przeciwnej, interesujemy się nimi i chcemy nawiązać z nimi kontakt. Można to zaobserwować na przykład w świecie dzikich zwierząt. To właśnie dzięki działaniu feromonów, łączą się one w pary i płodzą potomstwo.

Zobacz też: Seks po zdradzie >>

Faktycznie, feromony mogą więc powodować, że płeć przeciwna zacznie na nas zwracać swoją uwagę. Możemy liczyć na jej zainteresowanie i na to, że znajdziemy się w centrum wydarzeń. Feromony powodują bowiem, że wzrasta atrakcyjność płciowa. Mogą powodować nawet podniecenie seksualne. Wiele osób nazywa jest więc afrodyzjakami. Trzeba jednak pamiętać o tym, że dzięki samym feromonom nie można się zakochać. Reklamuje się je jako sposób na miłość, co nie do końca jest trafione.

Miłość to przecież bardziej złożone uczucie. Nie wystarczy sam pociąg fizyczny, aby móc mówić już o miłości. Potrzeba również dokładnego poznania drugiej osoby, zgodności charakterów, podobnych zainteresowań i wielu innych czynników. Oczywiście, działanie feromonów może pomóc na samym początku i wprowadzić miły stan zauroczenia i podniecenia, jednak z pewnością nie doprowadzi do miłości. Będzie to raczej samo zakochanie. Wiele osób pokłada więc zbyt duże nadzieje w feromonach syntetycznych i później przeżywają one zawód.

Inną kwestią jest zwalczanie nieśmiałości dzięki działaniu feromonów. Niektórzy twierdzą, że właśnie one mogą pomóc osobom nieśmiałym. Oczywiście, wpłyną one na otoczenie takiej osoby, które otworzy się na nią i z pewnością zainteresuje. Nie oznacza to jednak, że sam użytkownik perfum poczuje się ośmielony. Wiele zależy tutaj od charakteru, stopnia problemu oraz gotowości na to, aby sobie z nim poradzić. Nie można więc feromonów syntetycznych traktować jako leku na nieśmiałość i stosować ich w tym celu. Można jedynie potraktować je jako swego rodzaju pomoc i używać ich, kiedy podejmuje się próby wyjścia do ludzi, na przykład na imprezę i nawiązania nowych znajomości. Wówczas z pewnością dadzą one jakieś rezultaty. Perfumy z feromonami można obecnie bez najmniejszego problemu kupić za pośrednictwem Internetu lub w wielu normalnych drogeriach i sklepach z kosmetykami.

Za warstwę merytoryczną artykułu odpowiada redakcja ZapachFeromonów.com.pl .

Zobacz jeszcze: napełnienie vapo,

Gosh, Chat Dor

Originally posted 2016-11-15 13:35:52.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

gotowe sushi

Gotowe sushi zakupione w markecie

Bielizna do sukien wieczorowych