w

4 m2 szczęścia. Jak zaplanować idealną garderobę?

Czasem do spełnienia marzeń wystarczy kilka metrów kwadratowych, wygospodarowanych na potrzeby prywatnego, kobiecego świata. Kiedy już uda się je zdobyć, można przystąpić do przemiany tej przestrzeni w garderobę marzeń. Uwaga – niewielka przestrzeń oznacza tu jednak wielkie wyzwanie! O czym warto pamiętać przy aranżacji takiego pomieszczenia?

Najłatwiej jest zaplanować usytuowanie garderoby już na etapie projektu domu lub mieszkania. Jeśli jednak tego nie zrobiliśmy (lub nie jesteśmy pierwszymi właścicielami) nadal mamy szansę na wygospodarowanie chociaż skrawka przestrzeni.

Zamykam się i już

Duża sypialnia może rozwiązać ten problem, ponieważ daje możliwość wydzielenia dodatkowego pomieszczenia. W pierwszej kolejności należy wytyczyć i odgrodzić garderobę od reszty pomieszczenia. Z pomocą przychodzą lekkie ścianki działowe i drzwi dostępne obecnie w wielu wymiarach. Producenci oferują drzwi wewnętrzne o szerokości już od 60 cm, zatem odpowiednie nawet w przypadku wąskiej ściany. Niewielka powierzchnia garderoby wymaga sporej dyscypliny przy jej aranżowaniu.

 – Decydując się na styl w jakim chcemy, aby była urządzona garderoba, warto być konsekwentnym również przy wyborze detali. Jeśli stawiamy na nowoczesny minimalizm, wybierajmy gładkie drzwi bez dodatkowych frezów. Odpowiednie będą zarówno te z okładziną naturalną, jak i sztuczną. W przypadku klasycznej garderoby ciekawym rozwiązaniem będą drewniane drzwi z dodatkowymi zdobieniami lub dekorami. Idąc dalej tropem detali, nie zapomnijmy dobrać  do nich klamki, która podkreśli stylistykę wnętrza. Klamka MISTICO DH-27, idealnie koresponduje  z nowoczesnymi aranżacjami. Jej subtelna linia nie zdominuje powierzchni drzwi, ale podkreśli ich charakter. Z kolei najnowsze propozycji z kolekcji Basic Line, klamki RAYOS DH-85A oraz BRILLO DH-86A to rozwiązanie dla tych, którzy lepiej czują się wśród klasycznych form – tłumaczy Michał Mrówczyński, Junior Product Manager w Gamet S.A.

 

Rozmiar S, M czy L?

Planując garderobę, przeznacz na ten cel co najmniej 3,5 m2 powierzchni. Dzięki temu z łatwością wyposażysz garderobę w dwie pojemne, równoległe szafy o głębokości 60 cm. Ważne, aby przestrzeń między nimi wynosiła co najmniej 100 cm, czyli tyle ile jest potrzebne do wygodnego poruszania się po garderobie. Jeśli planujemy półki, odpowiednie będą takie o głębokości 40 cm.

Plan doskonały

Funkcjonalna garderoba to taka, w której jest miejsce na wszystko i to w zasięgu ręki. Planując układ półek i wieszaków nie zapominaj o różnych elementach garderoby, które mają się tam znaleźć. Długie jesienne i zimowe płaszcze będą wymagały wieszaka na wysokości około 150-180 cm. Bluzki, koszule i marynarki powiesimy na wysokości 110 cm.

Garderoba na dodatek

Bez dodatków w postaci biżuterii, pasków i okularów wiele kobiet uważa swoje stylizacje za niepełne. Obecnie mamy do dyspozycji wiele systemów, które ułatwią nam ich przechowywanie. Dobrym przykładem są szuflady z wypełnieniem profilowanym takie, które stworzą odrębne pojemniki na zegarki, okulary, kolczyki i naszyjniki. System wieszaków montowanych na wewnętrzne drzwi garderoby może natomiast posłużyć jako system ekspozycji ukochanej kolekcji torebek.

Originally posted 2017-07-21 22:16:59.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Kobieca strona IT

    Teksturowane panele winylowe