headhunter
w

Jak wybrać dobrego headhuntera?

Sposobów na poszukiwanie pracy jest wiele. Jednak tylko nieduża grupa osób wie, że dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług headhuntera. Jak znaleźć odpowiedniego?

Łowcy głów.

Headhunterzy to poszukiwacze doświadczonych osób na konkretne stanowiska pracy. Z reguły pracują na zlecenia agencji pośrednictwa pracy bądź konkretnego przedsiębiorstwa poszukującego nowego pracownika. Ich celem nie są jednak osoby bezrobotne, lecz te aktywne zawodowo. Dlaczego? Headhunter nie jest urzędem pracy i nie szuka osób bezczynnie czekających na to, aż praca sama pojawi się na horyzoncie. Headhunterzy Poszukują natomiast osób aktywnych, które nie boją się nowych wyzwań. 

Daj się znaleźć.

Skoro headhunterzy poszukują pracowników, to w jaki sposób można wykorzystać ich usługi w celu poszukiwaniu pracy? Warto pamiętać, że łowcy głów poszukują ciekawych osób. Dlatego warto postarać się, żeby wśród potencjalnych kandydatów na przyszłego pracownika znalazła się również Twoja osoba. Wystarczy kontakt z headhunterem, aby ten umieścił Cię w swojej bazie potencjalnych kandydatów. Jak natomiast nawiązać kontakt? Skorzystaj z branżowych portali, na których headhunterzy aktywnie poszukują pracowników. Zaproś kilku z nich do grupy swoich znajomych, aby wiedzieli o Twoim istnieniu. Nic Cię to nie będzie kosztować, a być może przyda się w przyszłości. 

Najlepszy, czyli jaki?

Budując swoją grupę headhunterów nie powinieneś jednak na oślep nawiązywać kontaktów z przypadkowymi ludźmi. Nie każdy bowiem, kto nazywa się headhunterem, w rzeczywistości nim jest. Dlatego zwracaj uwagę na informacje dotyczące zatrudnienia konkretnej osoby. Możesz też zweryfikować opinie na temat konkretnej agencji pośrednictwa pracy, dla której pracuje dana osoba. Poza tym powinieneś wybierać tych headhunterów, którzy specjalizują się w Twojej branży. 


Zobacz też:

Na studia nigdy nie jest za późno – jak pogodzić wychowanie dziecka z nauką?

BodyBoom – jak odnieść sukces na polskim rynku

Bitcoin jest kobietą: Co kobieta powinna wiedzieć o bitcoinie?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

przebranżowienie

Przebranżowienie: co 3. kobieta w IT przebranżowiła się do świata nowych technologii

prezent zaręczynowy

Ciekawe prezenty zaręczynowe