w

Pomysł na prezent dla 6 miesięcznego dziecka

Sklepy z zabawkami dla maluchów oferują szeroki wybór produktów, które są dedykowane najmłodszym konsumentom. Jeśli chcemy znaleźć prezent dla 6 miesięcznego dziecka, musimy zwrócić szczególną uwagę na ograniczenia wiekowe. Dobrym wyborem okażą się zarówno produkty dla niemowląt, bezpieczne nawet dla noworodków, jak i zabawki oznaczone symbolem +6m. Przed podjęciem ostatecznej decyzji koniecznie należy zapoznać się ze specyfiką tworzyw, z jakich wyprodukowano wybrane przez nas klocki, pluszaki czy książeczki.

ZABAWKI MULTISENSORYCZNE DLA NAJMŁODSZYCH

Półroczne dzieci wciąż uczą się poznawania świata za pomocą zmysłów. Z tego względu świetnym pomysłem na prezent dla 6 miesięcznego dziecka okaże się na przykład książeczka-pacynka. Najlepiej zdecydować się na produkty w formie sympatycznych zwierzątek, które szybko przykują uwagę maluszka. Ich głównym atutem jest obecność różnorodnych faktur, stymulujących zmysł dotyku. Często dodatkową zaletą są efekty dźwiękowe czy lusterka. W tej odsłonie zabawki multisensoryczne mogą być odbierane przez dziecko także jako miękka maskotka.

PREZENTY DLA 6 MIESIĘCZNEGO DZIECKA – ZABAWKI DO WÓZKA

Świetnym pomysłem na prezent dla półrocznego malucha są praktyczne zabawki do wózka. Warto przyjrzeć się produktom 2 w 1, które mogą dodatkowo pełnić funkcję pojemnika na przekąski. Takie produkty dostarczają dziecku wielu dodatkowych bodźców i są znakomitym urozmaiceniem codziennych spacerów. W zależności od wybranego modelu, mogą to być również zabawki multisensoryczne umilające podróż w foteliku samochodowym.

MASKOTKI DLA 6 MIESIĘCZNEGO DZIECKA – JAKIE WYBRAĆ?

Przytulanki są uniwersalnym prezentem, który przypadnie do gustu każdemu maluszkowi. Warto skusić się na wielofunkcyjne maskotki dla 6 miesięcznego dziecka, na przykład w formie przytulanek-usypianek. Przyjemne w dotyku zwierzątka szybko podbiją serca naszej pociechy, ale wygląd nie jest ich jedyną zaletą. Interaktywne przytulanki emitują uspokajające dźwięki, które imitują bicie serca czy szumienie wodospadu. Dzięki takim towarzyszom 6 miesięczny maluszek poczuje się bezpiecznie i nie będzie mieć problemów z zasypianiem.

SORTERY DLA DZIECI – CZY WARTO KUPIĆ?

Dla 6 miesięcznego dziecka dobrym wyborem będą także sortery, które świetnie rozwijają koncentrację i wspomagają koordynację ruchową. Najlepiej zdecydować się na zabawki wykonane z ekologicznych tworzyw – na przykład z bioplastiku. Takie produkty są w pełni bezpieczne dla maluszka, a ich dodatkowym atutem jest możliwość wykorzystywania ich podczas kąpieli. Sortery dla dzieci są produkowane z uwzględnieniem upodobań najmłodszych konsumentów – żywa kolorystyka poszczególnych elementów jest tego najlepszym dowodem.

Obecnie z łatwością możemy znaleźć zabawki dla 6 miesięcznego dziecka, które jednocześnie będą mieć zbawienny wpływ na jego rozwój. Warto postawić na produkty wielofunkcyjne, które przed dłuższy czas sprawdzą się w swojej roli. Na szczególną uwagę zasługują zabawki wykonane z ekologicznych tworzyw, wyróżniające się atrakcyjnym designem.

Autor: Magdalena Kalinowska
Mama trójki dzieci, właścicielka serwisu www.ekomaluch.pl specjalizującej się w sprzedaży chust do noszenia oraz nosidełek dla dzieci i niemowląt.

  1. Bezpieczne zabawki na Dzień dziecka
  2. Jak robić dobre zdjęcia? 7 wskazówek
  3. Przewożenie dziecka na rowerze: 4 rzeczy, które musisz wiedzieć

Originally posted 2016-12-23 10:27:59.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak opatentować pomysł?

Psycholog, a psychiatra – jaka jest różnica?