w ,

Zalety odkurzaczy z filtrem wodnym

Postęp technologii coraz wyraźniej uwydatnia się we wszelkich dziedzinach życia. Producenci nieustannie ulepszają swoje wynalazki, w wyniku czego znanym już wcześniej urządzeniom nadają zupełnie nowych funkcjonalności.

Dziś pod lupę bierzemy odkurzacz z filtrem wodnym. Jeśli jesteś fanem techniki, pasjonują Cię różne nowinki lub zwyczajnie szukasz sposobów na czysty dom – zapraszamy do lektury.

Odkurzacz z filtrem wodnym – charakterystyka

Tradycyjne odkurzacze powoli zostają wypierane przez modele z filtrem wodnym. Dlaczego? Proces odkurzania jest znacznie efektywniejszy, ze względu na namoczenie zassanego brudu. Woda zdecydowanie lepiej przyciąga wszelkie kurze, czy pyłki, przez co zostają one w wodzie lub na specjalnym filtrze. Powietrze z odkurzacza jest dodatkowo wilgotne, co maksymalnie spaja najmniejsze nawet drobinki.

Odkurzacze z filtrem wodnym dedykowane są alergikom i osobom chorującym na astmę. Szczególnie dobrze będą oddziaływać na osoby uczulone na kurze, pyłki, czy zwierzęcą sierść. Dzięki tego typu modelom nie ma bowiem mowy o roznoszeniu niewielkich cząsteczek, nie wspominając już o żadnym krążeniu kurzu w powietrzu. Z powodzeniem można stwierdzić, że są to urządzenia, które wychodzą naprzeciw problemom współczesnego świata, takim jak pospolite obecnie choroby górnych dróg oddechowych. Świetnie sprawdzą się również w domach tych osób, które upodobały sobie nieskazitelne, wręcz sterylne wnętrza. Co więcej – ich obsługa jest nieskomplikowana, poradzą sobie z nimi osoby starsze, a nawet i dzieci, które z powodzeniem można aktywizować do udziału w pracach domowych.

Wybór odpowiedniego modelu

Podejmując decyzję o zakupie odkurzacza, należy zastanowić się nad tym, gdzie, jak często i w jaki sposób będzie użytkowany. Jednym z czynników determinujących wybór tego jedynego, powinien być hałas podczas pracy. Jeśli zależy nam, żeby „cicho chodził”, mamy w domu małe dzieci, wrażliwe zwierzęta lub zwyczajnie nie jesteśmy zwolennikami „buczenia”, warto zwrócić na to szczególną uwagę.

Kolejnym aspektem jest rodzaj i rozmiar powierzchni, która będzie czyszczona. Do mieszkania, czy domu jednym z najlepszych rozwiązań będzie inwestycja w odkurzacz Roboclean, natomiast do dużych powierzchni (na przykład w rozległej firmie), polecamy modele określane mianem przemysłowych. Odkurzacz Roboclean świetnie sprawdzi się, zarówno wtedy, kiedy naszą podłogę pokrywa dywan z pokaźnym włosiem, jak i równo przystrzyżona wykładzina. Wyczyści i wypierze nie tylko niewielkie elementy, ale całą powierzchnię. Nie będzie miał również problemu z odświeżeniem parkietu, docierając w jego najdrobniejsze zakamarki.

Jeśli mamy do czynienia z powierzchniami mokrymi lub zabłoconymi, mało precyzyjnego mopa możemy z powodzeniem zastąpić odkurzaczem z filtrem wodnym. Odkurzacz Roboclean poradzi sobie również i z tym, sprawnie separując niepożądane nieczystości.

Kolejną zaletą, jaka wyróżnia odkurzacze z filtrem wodnym, jest niewielki koszt ich eksploatacji, w porównaniu do tradycyjnych (a już szczególnie starszych) modeli. Warto więc zainteresować się urządzeniem, takim jak na przykład odkurzacz Roboclean, podążając z duchem czasu, zastąpić klasyczne odkurzacze ich innowacyjnymi odpowiednikami. To nie tylko inwestycja w sprzęt, ale przede wszystkim w zdrowie.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Roboclean specjalizującą się w odkurzaczach bezworkowych dla alergików.


 1. Jak usunąć plamy z rdzy?
 2. Jak usunąć plamy z krwi?
 3. Jak czyścić srebro?
 4. Czyszczenie wersalki

Originally posted 2017-04-24 18:10:56.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Filtracja w akwarium

  Filtracja w akwarium – czemu służy i jak wybrać najlepszą opcję do swojego zbiornika

  Nakrycie stołu świątecznego w 5 krokach