w ,

Profesjonalne środki czystości

Każdy kto zajmuje się zawodowo sprzątaniem lub też prowadzi firmę sprzątającą, doskonale wie, że jakość środków czyszczących ma niebagatelny wpływ na wydajność pracy. Walka ze smugami albo żmudne szorowanie mocno zabrudzonych powierzchni może zająć bardzo dużo czasu.

Wybierając profesjonalne preparaty renomowanych marek, oszczędzamy czas i pieniądze. Tylko jak wybrać środek, który będzie naprawdę skuteczny? Producenci obiecują wiele, ale zapewnienia na etykiecie nie zawsze pokrywają się z rzeczywistością.

Dobry środek czyszczący – co to oznacza?

Profesjonalne środki czystości powinny być:

 • Wydajne – w odróżnieniu od zwykłych środków czystości, chemia profesjonalna powinna mieć skoncentrowaną moc, tak aby do wyczyszczenia danej powierzchni wystarczyła niewielka ilość preparatu.
 • Skuteczne – preparat skuteczny działa zgodnie z obietnicami producenta, pozbywa się zabrudzeń bez konieczności długiego mycia czy szorowania.
 • Uniwersalne – niektóre środki, np. te przeznaczone do dezynfekcji toalet mają konkretne zastosowanie. Jednak firmy sprzątające potrzebują również środków o wielu zastosowaniach, przeznaczonych do mycia różnych powierzchni szklanych i wodoodpornych.
 • Bezpieczne – preparaty muszą mieć wyraźnie podany obszar zastosowania. Nie zawsze środek, którym możemy umyć zlew w łazience będzie nadawał się do wyczyszczenia kuchennej armatury. Walor bezpieczeństwa dotyczy także czyszczonych powierzchni. Profesjonalne środki czystości pozbywają się brudu, ale nie powinny odbarwiać czy w inny sposób niszczyć czyszczonych powierzchni.

Jakie profesjonalne środki czystości wybrać?

Wybór środków czystości zależy oczywiście od tego, gdzie będą używane. Zazwyczaj każde miejsce ma swoją własną specyfikę. Inne środki czystości sprawdzą się w szpitalach, inne w lokalach gastronomicznych, a jeszcze inne w szkołach i przedszkolach. Bez względu na miejsce wszędzie przydadzą się preparaty wielofunkcyjne, takie jak Cif Professional Window & Multi Surface Cleaner z linii produktów Pro Formula, który z powodzeniem usuwa wszelkie zabrudzenia i tłuste ślady z luster, szyb oraz innych powierzchni wodoodpornych.

Tego typu produkty powinny znaleźć się w wyposażeniu każdej firmy sprzątającej, ponieważ przydadzą się przy sprzątaniu mieszkań prywatnych, biur, jak i różnego rodzaju placówek. Drugi niezbędny element wyposażenia to środki do dezynfekcji i czyszczenia łazienek – te również zawsze się przydadzą.

Należy jednak pamiętać, że w przypadku placówek medycznych, istnieją pewne określone reguły dotyczące środków dozwolonych do użycia. W szpitalach czy przychodniach obowiązują inne zasady sprzątania niż w biurach czy mieszkaniach.


 1. Czyszczenie skóry
 2. Czyszczenie wersalki
 3. Jak czyścić srebro?
 4. Jak usunąć plamy z krwi?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  konturowanie twarzy na sucho

  Konturowanie twarzy – jakie są techniki i jak je wykonać?

  emocje polaków składanie życzeń

  85% Polaków nie lubi składać życzeń podczas Wigilii [sonda]