Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Urządzamy kącik do pracy

W czasach, gdy przez Internet porozumiewamy się ze współpracownikami, klientami i znajomymi, a także coraz częściej pracujemy, kącik biurowy powinien się znaleźć w każdym mieszkaniu.

Szczęśliwcy, którzy mają tyle pokoi, że jeden z nich mogą przeznaczyć na osobny gabinet, są niestety nieliczni. Reszta z nas musi się zadowolić niewielkim kącikiem biurowym, urządzonym w sypialni albo salonie. Jakie biurko wybrać, gdzie je postawić i jak zaaranżować, żeby miejsce do pracy nie kłóciło się z wypoczynkowym charakterem tych pomieszczeń?

 

Sypialnia, która nie jest wykorzystywana w ciągu dnia, wydaje się idealna do dodania jej funkcji domowego biura. To bardzo wygodne  rozwiązanie zwłaszcza dla osób dużo pracujących w domu – w tym pokoju będą mieli ciszę i spokój, konieczne do skupienia się na wykonywanych zadaniach. Biurko najlepiej postawić pod oknem, tak by było dobrze oświetlone naturalnym światłem. Warto też pomyśleć o meblu na dokumenty czy inne rzeczy potrzebne do pracy. W tej roli świetnie sprawdzi się zarówno regał z otwartymi półkami i zamykanymi schowkami, jak i szafa. Schowamy w nich wszystko, co nie powinno przypominać o czekających nas obowiązkach i w efekcie zakłócać zdrowy sen. Efektowne, niemasywne modele, które nie zagracą wnętrza, można znaleźć na dutchhouse.pl.

Czytaj:   Kompetencje miękkie coraz ważniejsze dla pracodawców

 

 

Ci, którzy pracują w domu sporadycznie albo potrzebują komputera tylko do sprawdzenia e-maili i dowiedzenia się, co dzieje się na świecie, najlepiej, aby urządzili kącik biurowy w pokoju dziennym – buszując w sieci, nie będą odizolowani od innych domowników. Biurko można schować za kanapą, tak żeby było jak najmniej widoczne z części wypoczynkowej pomieszczenia albo przy wolnej ścianie. Jeśli zdecydujemy się na to drugie rozwiązanie, pamiętajmy, że biurko nie powinno zbytnio wyróżniać się w aranżacji ani w niej dominować. Model, dopasowany stylem i barwą do stołu jadalnego i stolika kawowego, to najbezpieczniejszy wybór. Ale nie jedyny! Można też zdecydować się na mebel kontrastujący z resztą wystroju, np. w oszczędnie urządzonym loftowym czy skandynawskim wnętrzu postawić biurko o bogatszej, zwracającej uwagę oryginalnym designem formie. W salonie znakomicie wyglądają lekkie, nowoczesne sekretarzyki albo biurka-konsole z szufladkami lub kasetkami zamykanymi żaluzjowymi drzwiczkami. Jeśli odpowiednio je zaaranżujemy, np. wieszając na ścianie półki na ekspozycję zdjęć czy dekoracyjnych przedmiotów, stworzymy kącik do pracy, będący jednocześnie ozdobą wnętrza.

Czytaj:   Stylizacje do pracy

 

Przy biurku należy oczywiście postawić siedzisko. Nie musi to być fotel typowo biurowy, który może narzucić charakter całemu wystrojowi. Lepiej wybrać krzesło jadalniane o ciekawym wzornictwie. Niekoniecznie tapicerowane – twarde, jeśli jest odpowiednio wyprofilowane, zapewni taką samą wygodę. Poniżej prezentujemy modele, zaprojektowane nie tylko z troską o atrakcyjny wygląd, ale i o komfort użytkowania.

Czytaj:   Butelka szklana z korkiem 250 ml

 

Nie zapomnijmy  też o oświetleniu biurka. Lampa z regulowanym kątem padania światła będzie najodpowiedniejsza, ale egzamin zda też model stołowy. Dobrze oświetli miejsce pracy, a po jej skończeniu – stworzy w pomieszczeniu nastrojowy, sprzyjające wypoczynkowi klimat.   Wszystkie pokazane produkty można kupić w dutchhouse.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *