Home / Poradnik domowy / Czyszczenie suchym lodem

Czyszczenie suchym lodem

O czyszczeniu suchym lodem niewątpliwie słyszał każdy. Czyszczenie maszyn suchym lodem to nowoczesna technika pozwalająca w krótkim czasie usuwać kłopotliwe zabrudzenia z maszyn, urządzeń, form itp. Podobna do piaskowania, jednak czynnikiem czyszczącym jest strumień suchego lodu. Podczas czyszczenia nie powstają dodatkowe odpady gdyż ścierniwo natychmiast sublimuje.

Istnieje wiele zalet czyszczenia suchym lodem. Mianowicie to brak odpadów ścierniwa po czyszczeniu, szybkie oczyszczanie ciężkich zabrudzeń z niedostępnych miejsc, a przede wszystkim ekologiczne czyszczenie bez użycia chemii. To niszowa, ale ekologiczna i innowacyjna działalność.

Czyścić można wszelkie możliwe zabrudzenia i zanieczyszczenia np. w działalności handlowej, przemysłowej (fabryki, rafinerie), ale i mieszkania prywatne. Według osób prowadzących taką działalność udział w spotkaniach, uczestnictwo w warsztatach, pokazach sprzętu, wreszcie dogłębne zbadanie rynku spowodują jednak, że działalność niemalże od pierwszych dni funkcjonowania może być konkurencyjna i przynosić dochody. Suchy lód to nic innego jak dwutlenek węgla będący w fazie stałej, najczęściej produkowany pod postacią granulatu. Czyszczenie suchym lodem, nie jest nastawione na sezon lub dwa działalności. Metoda takiego czyszczenia jest bardzo mało inwazyjna, jej specyficzne właściwości powodują, że dotychczas używane metody czyszczenia będą wypierane i zastępowane wprowadzanym na rynek rozwiązaniem. Brak masy wtórnych odpadów jest dodatkową zaletą technologii wydmuchiwania suchego lodu.

Zakup sprzętu niezbędnego do czyszczenia „suchym lodem” związany jest z odpowiednim przeszkoleniem i uzyskaniem certyfikatu od firmy go sprzedającej. Możliwe jest oczywiście rozszerzanie zakresu działalności i unowocześnianie produktu. Tak więc czyszczenie suchym lodem jest coraz bardziej popularne.

Zobacz również

Zero waste – jak nie dać się zwariować?

Ruch zero waste zyskuje na popularności. Coraz więcej i częściej mówi się o tym, jak …

work life balance, jak odzyskać równowagę

Nawyki, które pozwalają osiągnąć Work Life Balance

Work life balance to zyskująca popularność koncepcja zarządzania czasem. To odpowiedź na potrzeby współczesnych ludzi, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *