w

Tapicerowane meble. Tapicerka i kot…

Tapicerowane meble i kot… połączenie trudne? Związek konfliktowy? Niekoniecznie! Podpowiadamy, jak pogodzić miękkie, tapicerowane meble z naszym czworonożnym niszczycielem? Meble mieć musisz, kot jest członkiem rodziny, dylemat nielada, na szczęście … nie tylko twój…

Koty, chodzą własnymi ścieżkami, ustawiają swojego właściciela i czas na pieszczoty. Upatrują sobie własnego człowieka, bawią się nocą. Potrafi mruczeniem i wygibasami rozczulić każdego.  Sierść znajdzie się wszędzie, w jedzeniu i na siedzeniu, a meble.. cóż.. zdewastują wszystkie, które okażą się niezbyt odporne na pazury.

Koty, mieszkająca w sześciu milionach polskich domów, potrafią doprowadzić do łez rozpaczy. Ale meble przed kotem można chronić, można też tak dobrać tkaniny tapicerskie, by koty bez przeszkód mogli wylegiwać się obok swojego człowieka na kanapie.

Drapanie

Problemem głównym z kotem jest drapanie. To głęboko zakorzeniony instynkt. W ten sposób łowca ostrzy pazury, złuszczając starą osłonę. Do tego pozostawiają swój zapach na drapanej powierzchni. Kota nie oduczysz drapania, ale nauczysz drapania określonych rzeczy, czyli drapaków. Kotom absolutnie nie wolno amputować pazurów, robi się wówczas z kota kalekę. Można je obcinać, co jednak nie zapobiega zniszczeniom.

Tapicerowane meble: wybór tkaniny na obicia

Na szczęście, wybierając tkaniny na obicia można wykorzystać nowe, rewolucyjne technologie, dzięki którym meble są łatwe do utrzymania w czystości, odporne na ścieralność, zniszczenia. Nie chłoną roztoczy, grzybów czy bakterii. Uwadze właścicieli kotów nie powinny umknąc Alcantra oraz Carabu HP, które łatwo się czyści, są wytrzymałe, ale jednocześnie miękkie  i przyjemne w dotyku.

Wybierając tapicerkę meblową, właściciele kotów powinni zwracać uwagę na kolor obicia, tak, aby sierść ulubieńca nie była zbyt widoczna na materiale.

Melanże, jasne, popielate obicia, ciemne brązy czy czernie, niestety, wystrój salonu trzeba dopasować do kota. Dzięki temu w tle zginie nadmiar zwierzęcej sierści, ale też odpowiednia tkanina spowoduje, że na kanapie nie będzie śladów kocich łap czy pazurów.

Dobrym rozwiązaniem są też meble z pokrowcami. Pokrowiec można swobodnie wyprać w pralce, ale można też zamówić sobie pokrowiec u dobrego krawca. W sklepach znajdzie się sporo tkanin, które mogą pomóc naszym obiciom.

Tapicerowane meble a drapaki

Niezastąpionym elementem w salonie czy sypialni powinien być drapak dla kota. Jeśli twój ulubieniec ma swój ulubiony do drapania mebel. Drapak powinien wysoki, tak aby kot mógł ostrzyć pazury stojąc na tylnych łapach. Najczęściej spotyka się drapaki w kształcie słupka owiniętego sznurkiem lub drewniane pieńki.  Można go spryskać płynem z dodatkiem kocimiętki.

Tapicerowane meble: pielęgnacja tapicerki

Tapicerkę mebli należy pielęgnować. To ważne zwłaszcza w przypadku domu, w którym mieszkają czworonogi. Na pewno niezbędne będzie systematyczne odkurzanie za pomocą specjalnej szczotki do zbierania sierści z tapicerki, pranie pokrowców i czyszczenie specjalnymi płynami do tapicerki, pozwala zachować świeży wygląd tapicerowanego mebla. Czyścić meble możesz samodzielnie, lub zlecac to specjalnym firmom, które specjalizują się w tego typu usługach.

Jedno jest pewne. Jako posiadacz zwierzęcia musisz włożyć więcej wysiłku w utrzymanie porządku i walkę ze wszędobylską sierść. Jeśli chcesz, aby twój kot unikał niektórych mebli, możesz spryskać je specjalnym, odstraszającym preparatem.

Ale lekko nie jest, bo kocia sierść jest wszędzie, gdzie mieszka kot. Z drugiej strony, mruczenia i mizianie na kolanie, wynagrodzą wszelkie trudy i niedogodności, a uczucie ze strony zwierzęcia jest bezcenne.

Autor artykułu:
Artykuł został przygotowany przez Zakład Tapicerski Wojciecha Millera z Bronisz koło Warszawy – https://tapicer.warszawa.pl

  1. Jak czyścić meble drewniane?
  2. Meble wypoczynkowe do salonu – kompendium wiedzy
  3. Jak dobrać meble do małego mieszkania?

Originally posted 2017-02-27 11:26:38.

Skomentuj

Jak lepiej pracować – w domu czy jednak w biurze?

zmiana dostawcy prądu

Zmiana dostawcy prądu – na co zwrócić uwagę