Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Harvard Business Review. Doskonalenie strategii Harvard Business School Press

Harvard Business Review. Doskonalenie strategii

Harvard Business School Press

Harvard Business Review on Advances in Strategy

Tajniki strategii prowadzących do sukcesu rynkowego

Reguły tworzenia strategii
Wykorzystanie narzędzi inżynierii finansowej
Uwzględnianie potencjału internetu

O powodzeniu we współczesnym biznesie decyduje odpowiednia strategia rozwoju i działania firmy. W wielu firmach jednak opracowywanie strategii pomija się lub traktuje jako „zło konieczne” i przygotowuje się ją w postaci kilku lakonicznych punktów nie oddających pełnego obrazu sytuacji przedsiębiorstwa i planowanych działań. Tymczasem dobrze zaprojektowana strategia może okazać się początkiem dynamicznego rozwoju firmy, spowodować wzrost zysków i zapewnić lepszą pozycję na rynku. Należy jednak umieć rozpoznać i uwzględniać czynniki mające wpływ na planowaną strategię.

„Harvard Business Review. Doskonalenie strategii” to zbiór ośmiu artykułów poświęconych planowaniu strategicznemu, które ukazały się w Harvard Business Review — cenionym przez menedżerów, naukowców i przedsiębiorców czasopiśmie, wydawanym przez jeden z najbardziej prestiżowych uniwersytetów na świecie. Czytając tę książkę, dowiesz się, jak internet wpłynął na planowanie strategiczne w wielu przedsiębiorstwach, jak tworzyć strategie, których lektura nie będzie nużąca, i jakimi regułami się kierować w procesie ich przygotowywania. Nauczysz się stosować instrumenty inżynierii finansowej i tak planować działania, że wydajność Twojej firmy wzrośnie.

Tworzenie strategii w formie opowiadania
Przedstawianie strategii w postaci mapy
Strategia jako zbiór reguł
Wsparcie strategii za pomocą inżynierii finansowej
Wdrażanie strategii w przedsiębiorstwie
Zwiększanie skuteczności działań firmy

Książki z serii Harvard Business Review powinny stać się lekturą obowiązkową dla ambitnych pracowników każdej organizacji na świecie.
KSIĄŻKI

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *