Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Wielkanocne porządki

Czy wy też po świątecznych porządkach obiecujecie sobie, że od teraz będziecie sprzątać regularnie, żeby na następne święta nie trzeba było organizować generalnych porządków? Cóż, nam też się to nie udało, dlatego przygotowałyśmy poradnik i kalendarz wielkanocnych porządków. Gwarantujemy, że jeśli będziecie trzymały się planu, to z pewnością wyrobicie się ze wszystkim do Wielkiej Nocy i nie będziecie śniły koszmarów o bałaganie wypadającym z szafy podczas śniadania wielkanocnego.

kalendarz

Trzy tygodnie do Wielkanocy

Jak każde sprzątanie, także to wielkanocne, należy zacząć od ogarnięcia całego domu. Wszystkie przedmioty nie mające swojego miejsca powinny znaleźć swoją półkę. Przy okazji można też posprzątać w szafkach. Głównie po to, żeby nie okazało się, że tam jest schowane wszystko czego nie chciało się sprzątać.

Czytaj:   Czyszczenie wersalki

Na trzy tygodnie przed świętami można już wyprać zasłony, firany, dywany, obrusy serwetki i inne. Warto także zaangażować pozostałą część rodziny w świąteczne porządki, zlecając im uprzątnięcie ogrodu, tarasu, balkonu piwnicy czy garażu. Dzieci powinny zadbać o porządek w swoich pokojach.

Dwa tygodnie do Wielkanocy

Można już umyć okna. Podobno mycie okien to najlepszy zaklinacz deszczu, ale lepiej zrobić to już teraz, nawet jeśli grożą opady deszczu. Głównie dlatego, że później może nie być na to czasu. Kolejny krok to drzwi. Zdziwisz się ile brudu znajduje się na drzwiach wejściowych, nawet jeśli wydają się być czyste. Przetrzyj także drzwi oddzielające od siebie poszczególne pokoje w domu.

Czytaj:   Jak usunąć plamy z rdzy?

Posprzątaj w pokojach gościnnych i zmień pościel we wszystkich łóżkach w domu. Zetrzyj kurz z górnych warstw szaf a także ze wszystkich wiszących i stojących lamp i lampek.

Dobrze wyczyść i wypoleruj sztućce i zastawę stołową, którą postawisz na świątecznym stole.

Tydzień do Wielkanocy

Posprzątaj już dokładnie całe mieszkanie: kuchnię, łazienkę, kurze we wszystkich pokojach i kafelki. Dokładnie wyczyść też lodówkę. Zwróć szczególną uwagę na to, żeby nie błąkały się po niej żadne zapachy, którymi mogą przejść wielkanocne potrawy.

Wielka Sobota

To czas wielkiego gotowania. Dopiero późnym wieczorem, kiedy żurek już zejdzie z palnika a mazurki będą gotowe, możesz dokończyć porządki. Wtedy pozostanie już tylko przetarcie kurzy, posprzątanie łazienki i kuchni, odkurzenie i umycie podłóg.

Czytaj:   Jak czyścić wykładzinę?

Jak wiadomo, najwięcej przyjemności ze świąt mają ci, którzy ich nie przygotowują u siebie w domu, bo nie mają tyle roboty co ci wyprawiający świąteczne śniadanie. Nawet jeśli jesteś Panią Domu, która gości na świętach całą rodzinę, stosując się do naszych porządkowych rad, święta nie będą takie straszne jak może się wydawać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *