Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Czekoladowe prezenty

Każdy z nas prędzej czy później będzie poszukiwać tzw. niezobowiązującego prezentu. Takich okazji w naszym życiu jest mnóstwo

Bezpieczny prezent, czyli jaki? 

Gdy zostaliśmy zaproszeni do osoby, której tak naprawdę nie znamy, a sytuacja wymaga, by nie przychodzić z pustymi rękami, a kwiaty to trochę za mało, szukamy bezpiecznego prezentu. Gdy uważamy, że powinniśmy komuś szczególnie podziękować, odwdzięczyć się za pamięć czy pomoc, a nie chcemy, by nasz prezent został źle zrozumiany – szukamy bezpiecznego prezentu. Otrzymaliśmy zaproszenie od osoby, którą znamy, ale jakakolwiek forma prezentu będzie miała zbyt osobiste konotacje, będzie przekraczała granicę dotychczasowych relacji – szukamy bezpiecznego prezentu.

Gdy musimy pojawić się na spotkaniu prywatnym, ale u osoby, z którą łączą nas służbowe relacje i nie chcemy tego zmieniać -szukamy bezpiecznego prezentu. Zdarzy się również tak, że otrzymaliśmy zaproszenie na imprezę rodzinną, lecz nie do końca znamy upodobania i zamiłowania danej osoby, a prezent zbyt osobisty byłby nietaktem – szukamy wówczas bezpiecznego prezentu.

We wszystkich tych okolicznościach i zapewne jeszcze wielu innych doskonale sprawdza się jeden rodzaj prezentu – czekolada. Oczywiście najłatwiej jest pójść do sieciowego marketu i wybrać bombonierę, czy kupić kilogram czekoladek. Ale nasze intencje są inne. Mamy zamiar sprezentować wyroby z prawdziwej białej lub czarnej czekolady, a do tego chcemy pokazać, że nasz prezent był starannie obmyślany. Nie było to działanie, które określa się „pójściem na łatwiznę” , lecz mimo popularnego przecież składnika, jakim jest czekolada, dołożyliśmy wszelkich starań aby nasz prezent był wyjątkowy.

Zobacz też: Jaka próba złota jest najlepsza na obrączki ślubne?

Czekoladowe prezenty, miłe prezenty

Doskonałym prezentem z czekolady, a jednocześnie pokazującym, jak bardzo nam zależy aby uhonorować daną osobę, będzie zawsze bomboniera z różnorodnymi czekoladkami, ale opakowana w spersonalizowane pudełko. Na wieczku pudełka możemy umieścić dowolne zdjęcie, które spowoduje, że nawet po zjedzeniu czekoladek pudełko pozostanie już w zbiorach obdarowanej osoby. Prezent ten wykorzystywany jest najczęściej w okolicznościach rodzinnych, gdy na dzień babci czy dziadka umieszczamy na pudełku zdjęcie wnuków czy całej rodziny. Ale przecież pomysły na wykorzystanie tych możliwości na tym się nie kończą. Na wieczku można umieścić każde dowolne zdjęcie, które będzie ważne dla obdarowanego; zdjęcie z wakacji, ulubionego zwierzaka, kochanego zakątka czy przedmiotu o sentymentalnej wartości. Intencja takiego prezentu jest zawsze jednakowa, pokazujemy jak bardzo zależy nam, aby osoba, której wręczamy nasz czekoladowy prezent zrozumiała, jak jest dla nas ważna, jak bardzo zależy nam, by sprezentować je odrobinę radości i wywołać uśmiech na twarzy.

Doskonałym czekoladowym prezentem będą wszelkiego rodzaju tematyczne czekoladki. Ich kształty powiązane z ulubionym hobby, zawodem czy przekazujące ukrytą, znaną tylko wąskiemu gronu treść. Bombonierki czekoladowych kosmetyków, narzędzi do majsterkowania, gier planszowych. Wszelkie odniesienia traktujące z humorem ważne życiowe wydarzenia; bociany przynoszące niemowlęta, klocki dla dzieci, wzbogacone zdjęciami wizerunki młodej pary, czekoladowe wyroby świąteczne na każdą okazję, których mamy przecież tak wiele.

Każda okazja jest dobra dla czekoladowego prezentu

Polskie społeczeństwo uwielbia wszelkie wyjątkowe okoliczności. Każda z nich jest pretekstem do świętowania, wzajemnego obdarowywania się prezentami, wspólnego biesiadowania. Przywiązujemy ogromną wagę do świętowania dni babci, dziadka, mamy, dziecka, taty, chłopaka, kobiet i wiele innych. Potrzebujemy stałej stymulacji, by przypominać o sobie nawzajem, podkreślać ważne zdarzenia i ważne dni. Dlatego tak bardzo potrzebujemy drobnych gestów świadczących o czyjejś pamięci i uwadze, niezobowiązujących prezentów, podkreślających nasze uczucia.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Chocorepublica oferującym prezenty z czekolady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *