Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Na sposób Warrena Buffetta Hagstrom Robert G.

Na sposób Warrena Buffetta

Hagstrom Robert G.

Inwestowanie w wartość: u źródeł rozsądku

Dziś inwestorzy traktują akcje tak, jak karty do gry. Lekką ręką kupują i sprzedają. Tymczasem za dobrą inwestycją musi stać niewzruszone przekonanie poparte gruntowną analizą, że spółka jest dobra i przyniesie zysk, nawet jeśli chwilowa moda na rynku odwróci się przeciwko niej. Wznieść się ponad chaos rynku i zarabiać na emocjach tłumu — oto najwyższy pułap inwestowania. To inwestowanie w wartość według Warrena Buffetta.

W czym Buffett jest lepszy od innych?
Warren Buffett od ponad 30 lat utrzymuje się w piątce najbogatszych ludzi świata. Dziś inwestuje tak samo jak 50 lat temu, kiedy zaczynał z niewielkim kapitałem. Na rynku, który zdaje się faworyzować spekulantów kosztem inwestorów, sposób Buffetta jest od lat tak samo skuteczny. To metoda inwestowania, która przetrwała próbę czasu.
Nikt nie opisuje metod i myślenia Buffetta lepiej, niż doświadczony doradca inwestycyjny Robert G. Hagstrom. Hagstrom umiejętnie omawia:

Czytaj:   Mapa wzrostu. Szanse gospodarcze dla państw grupy BRICs Jim Oneill

wyszukiwanie okazji inwestycyjnych: co Buffett robi inaczej niż inni,
zarządzanie portfelem: skąd Buffett wie, które akcje trzymać i jak długo, a które spieniężyć,
psychologię pieniądza: dlaczego źle inwestujemy i ulegamy rynkowej manipulacji,
mądrość czterech mentorów: światłe koncepcje, które zbudowały filozofię Buffetta,
studia przypadku: analiza spółek, które stały się najlepszymi inwestycjami Warrena Buffetta.

Spółki, branże i rynki zmieniają się, lecz zasady inwestowania, które ta książka przed tobą odkrywa, od lat są te same. Na rynku, który zdaje się faworyzować spekulantów kosztem inwestorów, metody Buffetta sprawdzają się od lat ze stałą skutecznością. Są bezpieczną przystanią dla milionów zagubionych inwestorów. Nikt nie rozumie Warrena Buffetta tak dobrze jak Robert Hagstrom. Autor definiuje kilka podstawowych zasad, jakimi Buffett się kieruje, i ilustruje te zasady kolejnymi studiami przypadku: inwestycji Buffetta w akcje spółek publicznych, firm nie notowanych na giełdzie oraz w obligacje wysokiego ryzyka.

Czytaj:   Aplikacje w Delphi. Przykłady. Wydanie III Teresa Pamuła

Bez względu na to, czy masz na giełdzie duże doświadczenie czy nie, Hagstrom pomoże ci zrozumieć i zastosować strategie inwestowania, które są źródłem prosperity Buffetta, trwającej nieustannie już ponad pięćdziesiąt lat.

Wezwanie do mądrego inwestowania

Odkrywaj wartościowe akcje na długo, zanim dostrzeże je rynek
Poznaj kryteria selekcji spółek według Warrena Buffetta
Wyeliminuj błędy percepcji: co w ludzkiej naturze odpowiada za fatalne decyzje inwestycyjne?

Robert G. Hagstrom jest wiceprezesem towarzystwa funduszy inwestycyjnych Legg Mason Capital Management, a także doradcą inwestycyjnym zarządzającym jednym z funduszy Legg Masson. Jest członkiem CFA Institute oraz Financial Analysts of Philadelphia, prestiżowych stowarzyszeń biegłych analityków finansowych. Na całym świecie sprzedano ponad milion egzemplarzy pierwszego wydania książki Na sposób Warrena Buffetta; to książka, która utrzymała się na liście bestsellerów „New York Timesa” aż przez 21 tygodni.

Czytaj:   Mea Culpa Saga Część 4 Barbara Rybałtowska

OPINIE

To po prostu najważniejsza współczesna książka o giełdzie. Forbes

Każdy, kogo ciekawią zależności pomiędzy gospodarką, wynikami spółek i wahaniami cen na giełdzie, znajdzie tu coś, co go zainteresuje. The Economist
KSIĄŻKI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *