Home / KSIĄŻKI / Dopełniony cykl życia Erik H. Erikson, Joan M. Erikson

Dopełniony cykl życia Erik H. Erikson, Joan M. Erikson

Dopełniony cykl życia

Erik H. Erikson, Joan M. Erikson

The Life Cycle Completed (Extended Version)

Wersja rozszerzona o nowe rozdziały autorstwa Joan M. Erikson poświęcone dziewiątemu etapowi rozwoju osobowości człowieka

Książka ta wystarczy na długie lata, ponieważ zawiera ona wiedzę zgromadzoną przez dwóch niezwykle inteligentnych obserwatorów ludzkiego przeznaczenia. Robert Coles

Stworzona przez Erika H. Eriksona koncepcja wieloetapowego rozwoju jest jedną z kluczowych we współczesnej psychologii. Dzięki temu wybitnemu psychologowi po raz pierwszy pojawiła się teoria obejmująca cały cykl ludzkiego życia — od najmłodszych lat, aż po starość. Wcześniej zakładano, że etap dorastania jest ostatnim w rozwoju jednostki i że na nim proces kształtowania osobowości zostaje zakończony.

Niniejsza książka stanowi rozszerzoną wersję ostatecznego dzieła Eriksona. Osiem etapów rozwoju wzbogaconych zostało o nowy materiał napisany przez Joan M. Erikson. Dziewiąty etap koncentruje się na nagrodach i wyzwaniach, tak dla jednostek, jak i grup społecznych, wynikających z bardzo podeszłego wieku. Dopełniony cykl życia sprawnie domyka krąg teorii Eriksona. To bez wątpienia obowiązkowa lektura w bibliotece każdego psychologa, fascynująca jako teoria i pomocna w praktyce.

Psychoseksualność i cykl pokoleniowy
Główne etapy rozwoju psychospołecznego – rozróżnienie i przebieg
Dziewiąty etap — cechy charakterystyczne
Starość i społeczność
Gerotranscendencja

Erik H. Erikson, zdobywca Nagrody Pulitzera i Narodowej Nagrody Literackiej, był uczniem Anny Freud i jednym z najwybitniejszych badaczy na polu psychoanalizy i rozwoju psychicznego człowieka. Wśród jego wpływowych książek znajdują się: Dzieciństwo i społeczeństwo, Young Man Luther i Gandhi’s Truth.

Joan M. Erikson, żona i wieloletnia współpracowniczka Erika H. Eriksona, jest autorką książek The Universal Bead, Wisdom of the Senses i innych.
KSIĄŻKI

Zobacz również

Stan terminalny Robin Cook

Stan terminalny Robin Cook Kolejny szpitalny skandal w powieści mistrza thrillera medycznego! Sean Murphy, mimo …

W końcu czyje to życie? Linda Papadopoulos

W końcu czyje to życie? Linda Papadopoulos Jak być dwudziestolatką i żyć według własnych zasad. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *